Co by se dalo z této teorie usuzovat?

Život jako celek se nachází na planetě přibližně někde uprostřed .. tím nemyslím uprostřed planety ale když se podíváte na střed planety (jádro) a celk planety jako takové i z atmosférou tak se nacházíme přibližně někde mezi tím a když si vezmeme sluneční soustavu jako celek tak se život nachází zase někde mezi sluncem jako středem a okrajem tudíž Plutem .. a když se podíváme na galaxii tak se zase nacházíme někde mezi středem a okrajem ... tím chi říci že se nenacházíme ani úplně na okrajích celku a ani přesně ve středu těchto celků .. myslíte že by se takto dalo usuzovat kde by se mohl nacházet život a nebo život v této evoluční době/procesu evoluce?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nedalo.Nelze počítat jablka a hrušky dohromady.

Další odpovědi:

Bronzový

Ano je to tak a jsem zvedavá na dalsí odpovedi. Vlastne bys to uz mel taky vedet, ze cím blíze stredu galaxie, tím nebezpecnejsí to je. A proto se má za to(i statisticky), ze vznik zivota má takovéto(...) predpoklady. A tak bylo vypocítáno, ze jen v nasí galaxii ja asi tisíc az milión obydlených planet...

Bronzový

V podstatě hlavní věci se nacházejí uprostřed Gaussovy křivky, extrémů je málo. Pokud bychom brali rozměry, Země, soustavy, Galaxie a pod. Nejvíc prvků je kolem střední hodnoty, průměru. Ovšem život má nejrůznější formy a podmínky. Jenomže, to není teorie. Vy jste si namátkově vybral nějaké prvky a určil podmínky .. Mohl bych o tom psát více, ale není to vědecké. Když si budete představovat, že nějaká teorie platí, budete se snažit ji dokázat a ne vyvrátit, tak budete vybírat příslušné prvky. Já mohu chodit po ulici a tleskat a říkat, že tím plaším krokodýly. Někdo může říct, že tu žádní nejsou a já podotknu, že tu nejsou proto, že já tleskám.

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

usudzovať by sa tak dalo.
podľa toho by vyzeral aj výsledok - niekde tam medzi niečím je život.

vedci sa nad tým zamysleli už dávno, a vymysleli pomocou modelovania a výpočtov tzv. habitačnú oblasť ( http://co-to-je.sk/… ).

či sa v tejto oblasti okolo tej ktorej hviezdy v tejto oblasti vyskytuje aj vhodná planéta (kamenná, s atmosférou, primeranej veľkosti, s vodou, s mesiacom, s vulkanickou činnosťou a mnohými inými vecami potrebnými k existencii života [ako ho poznáme]), je už vec druhá.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2730
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 961
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 481

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.