Jikra

Co a kdo je pakáž to už víme moc dobře a dlouho.

Ale odkud se ta pakáž sem dostala.POZOR!-teď myslím z jakého jazyka je ten výraz převzatý.
Doplňuji:
Dědo, ty mi chceš vmanévrovat do nějaké nepředloženosti.Já tam zapoměl dát jen otazník.Ale já chtěl opravdu vědět jenom původ toho slova a ne kdo,kde a odkud.
To ostatně snad tady každý dobře ví.

Nejlepší odpověď
annas

Pakáž – z německého Bagage – lůza, sebranka, nář. též Bagasche nebo Packasche (pod vlivem Pack zavazadlo), z fr. bagage – zavazadla, přen. oddíly táhnoucí se za vojskem. Hanl. význam získalo slovo až v němčině, spolu se zásobovacími oddíly a nemocnými vojáky se za vojskem táhla také rabující lůza.

SNČ

Další odpovědi
Děda Louda

Vysvětlení ti podala annas. Teď už ti nic nebrání položit otázku.

Po doplnění: Vidím, že to chápeš tak, jak to bylo myšleno.