Hawajka

Který obor si vybrat na střední škole? CNC a NC nebo mechatroniku?

CNC a NC nebo mechantronika

Už se to blíží a já budu muset podat zapisový lístek… Ale nevím, jakou z techto dvou specializaci si vybrat. Co myslíte, že je lepší pro budoucnost? Co bych třeba už využila i ve 3. a 4.rocniku jako na brigády…? Já jsem hodně slyšela, že v budoucnu se bude víc hodit ta mechatronika, ale tedkom pořád shánějí lidi na CNC…
Pak je tam jedna specializace a to je automatizace a informatika. Zbytek specializaci mě už nelákají.
Jinak druhý obor jsem si dala strojírenská technická administrativa ( napůl ekonomka, napůl technika ), ale to protože jsem měla strach z toho, že budu jediná holka ve třídě a ještě k tomu blbá a všichni mě budou odsuzovat… Teď už se moc nebojím…

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě jde o průmyslovou školu či něco podobného. Nevím, co jsou uvedené obory. Vy jste si je vybrala, takže se musíte rozhodout, třeba po dohodě rodiči.

Neznám vás, ale když jste se hlásia na technický obor, mohla jste počítat s tím, že zřejmě bude větší zájem mezi chlapci. Ale to neřešte. Kluci dovedou být dobří kamarádi., nenechte se tím vyvést z míry. Dala jste se na vojnu, co zbývá? Bojovat.

Co bude za 4 roky, či za 10 let, pokud půjdete třeba na vysokou školu, je pro výběr zaměstnání dlouhá doba.

Takže opravdu spoléhejte sama na sebe, nikoliv na doporučení druhých. Každému vyhovuje něco jiného.