annas

Čím si lidé v minulosti čistili zuby?

Kdy přišel na svět zubní kartáček?

Nejlepší odpověď
tojsemjá

Jak kdy a jak kde.Rzžvýkaným (roztřepeným klacíkem)už v Babylónii a Egyptě,primitivní kartáček používali v Číně okolo r.1500.Ale někde jsem se dočetla,že kartáček jako kosmetickou novinku uvítala např.Marie Stuartovna.Takže v různých dobách a různých zemích různě.Osobně si myslím,že zdravé zuby se snažili čištěním (nějakým) udržet lidi odjakživa.Kdo by chtěl mít zuby zkažené,nebo žádné…

Další odpovědi
Tmavovlaska

Těžko říct, možná, že nečistili, protože v té době nebyl cukr v takové podobě jako je dnes, tudíž se zuby tak rychle nekazily…

VampGirl

Dnešní podoba zubního kartáčku prý pochází z Číny. Někde jsem četla, že staří Egypťané si čistili zuby želví krví.

vagra

Římané si prý čistili zuby pastou,která obsahovala moč.

BIGFOOT

Asi bych si čistil zuby perfektně udělaným biftekem.Rozhodně bych nežvejkal dřevjenej klacek. BIGFOOT