MirKop

Čím pomoct odřené kůži na nose?

Mám úplně odřený nos od tvrdých kapesníků a chtěla bych té kůži trochu pomoct s regenerací. Čím to tak namazat, nebo vůbec co s tím? Jelení lůj mi na to teda moc nepomohl.

Odpovědi
gecco

Namaž si kůži sádlem…
😉
To je pro regeneraci kůže nejlepší z běžně dostupných tuků…

da ny

Mně pomáhá: http://farmace­utika.info/in­fadolan

lejdy.můn

Mně na 100 % vždycky zabere tohle
http://www.lekarna-net.cz/zbozi/859072432­2738/unguentum-leniens-csl-2-1000g-fagron
V lékárně ti to prodají na váhu, kelímek 120ml pořídíš kolem 30–50 Kč (jak kde) a vydrží ti to tak dlouho, dokud se ti to v lékárničce nezkazí. 🙂 Je to teda mastný jak hrom, ale účinnost je opravdu parádní.
Když mívám přes zimu od mrazů vysušený celý šňupák, tu leniensku někdy používám i místo klasickýho krému. Stačí jenom malinko nabrat prstem, rozetřít v dlaních a pak jen lehce přejet přes obličej – rozhodně si nepatlej velkou vrstvu přímo na pleť – nevstřebá se to! 🙂

Na ten nos jde ještě použít třeba modrý Labello, nebo zkus do těch suchých míst několikrát denně vtírat kapku olivového oleje.
Máš-li nosík ošmirglovaný pomalu až do krve, hojení urychlí Hemagel (ten je ale dost drahý a hodí se spíš na drobnější ranky než „jen“ suchou kůži).