JackSG

Čím mám napustit bavlněnu látku aby nepropouštěla vzuch? Jde to třěba nějakým olejem?

Látka má být na měch do výhně, jelikož kůže je drahá a kdybych to zkazil stalo by mě to hodně peněz. Měch už je hotoví jen ho něčím napustit aby zvýšil výdej vzduchu a žádný nešel přes látku.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud bys nepoužil nějakou další umělohmotnou látku, jako další vrstvu na bavlnu, neprodyšnost nezajistíš. Pokud však má sloužit na měch, bohatě ti postačí bavlněná plachtovina o velké gramáži, hustě tkaná. Myslím, že plně funkční by byla celtovina o gramáži cca 400 g/m2 , popřípadě vyšší.
Olejem by jsi sice póry v látce částečně ucpal, ale dlouho by to nevydrželo. Při pohybu by se olej zase uvolňoval. Kromě toho by na sebe vázal spoustu nečistot.

Další odpovědi
arygnoc

pogumovať, impregnovať.

najlepšie by bolo mech šiť už z upraveného materiálu a nie upravovať ho po zošití.

;-Q

dědapetr

Kamarád si udělal měch ze staré textilní pláštěnky (ke krbu).