Koala Man

Čím je způsobena vyrážka na nohách a rukách?

Objevila se mi vyrážka, která je výhradně na rukách (dlaně a prsty) a nohách (chodidla). Jedná se o drobné bílé puchýřky okolo kterých jsou poměrně výrazné červené skrvny. Vyrážka svědí jen minimálně, ale při silnějším zatlačením docela nepříjemně bolí.

Vyrážka je navíc doprovázena afty v ústech a slabou bolestí v krku. Netušíte, o jakou nemoc by mohlo jít? (Mám podezření na spálu, ale nejsem si jist, zda se projevuje výhradně na rukách a nohách.)

Nejlepší odpověď
anonym

Od toho máš obvodního lékaře nebo pohotovost, aby Ti fundovaně odpověděl. Stejné příznaky může mít dalších 50 nemocí, takže neváhej a hledej nejbližší otevřenou ordinaci.

Další odpovědi
Děda Louda

Podle tvého popisu se dá usuzovat na projevy plísně.