Čím je proslulý Kozákov?

Nejlepší odpověď
hanulka11

tak to jsem nevěděla to se přiznám, ani jsem tam nebyla ,hledala jsem …

Kozákov je ( 744 m.n.m.) je nejvyšší hora Českého ráje a zároveň i Podkrkonoší. Je to melafyrová hora, která byla ve třetihorách činnou sopkou. V dutinách melafyru krystalizovala ložiska olivínu a dalších polodrahokamů. Kameny z Kozákova zdobí stěny kaple sv.Kříže a sv.Kateřiny na Karlštejně stejně jako svatováclavskou kapli v chrámu sv.Víta v Praze. Kozákov je oblíbeným cílem pěších turistů i cyklistů z dalekého okolí. K Riegrově chatě, původnímu výletnímu objektu pocházejícímu z roku 1928, byla později dostavěna rozhledna. Došlo k tomu díky dohodě mezi armádou a Klubem českých turistů. Rozhledna byla zpřístupněna veřejnosti dne 23.dubna 1995 v rámci výstavby vojenského spojovacího uzlu na Kozákově. Severozápadní svahy hory jsou chráněny jako národní přírodní památka

Zdroj: http://www.tu­ristik.cz/cz/kra­je/liberecky-kraj/okres-semily/radostna-pod-kozakovem/kozakov/