Elk

Čím a jak zalepím laminátový spojler?

Poškodil jsem laminátový spojler u práhu a chtěl bych to opravit, ale nevím jak a čím a nechtěl bych to ještě více zmrvit. Díky.

Nejlepší odpověď
kropitko

Nejlepší to bude asi laminátem,kupte si laminátovací soupravu.

Další odpovědi
Miroslavst

Takže obrousit a nanést laminovací soupravu. Jde o vodičku s plátýnkem. Plátýnko namočíš do té vodičky-kašičky a naneseš na poškozené, obroušené a odmaštěné místo. Necháš zatuhnout (návod na krabičce uveden) a můžeš zopakovat. Vlastně to kytuješjako normálním karosářským tmelem.
Pak to přebrousíš nejprve hrubším a posléze jemným smirkem, až nebude patrný rozdíl. Jakmile budeš mít hotovo, můžeš přestříkat požadovanou barvou.

cukrar

K radě Miroslavovi jen přidám. Nejdříve zkuste na vzorku jak Vám to půjde, a pak teprve na autě. Neprodraží se to, věřte že napoprvé to nebude to nejlepší, a auto chcete mít přeci krásné.
Přečtěte si návo podrobně.

mosoj

Souhlasím s kropítkem. Kupte si laminovací soupravu. Obsahuje ne kašičku ( ta je pro myšky) ale epoxidovou pryskyřici, tužidlo a skelnou tkaninu. Návod je přiložen. Tužidlo přidejte do epoxidové pryskyřice těsně než začnete pracovat, v poměru jaký je uveden v návodu. Povrch odmastit a zdrsnit.
Po zatvrdnutí se vytvrzený laminát vybrousí a dále povrchově upravuje tmelem a barvou podle potřeby.