Pokročilý

Chybně podaný platební rozkaz, advokát za mě podal platební rozkaz, ovšem na jinou osobu (stejné jméno).

Nárokuje si za to odměnu ve vysoké výši. Jak se proti tomuto bránit? K popisu osoby jsem dodal, jméno, adresu, číslo OP. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Více sebevědomí, hrdosti a méně naivity. Tys klient, advokát jedná na základě plné moci za tvé peníze.
V ujednání máš i podmínky a cenu úkonů - pokud nejsem spokojen, či mám výhrady, prostě mu úkon neuznám, protože porušil základní povinnost, hájit všemožně a odborně zájmy svého klienta.
V krajním případě lze buď změnit právníka a ukončit zmocnění, případně podat stížnost na ČAK (Českou advokátní komoru) na porušení profesionální etiky.
Při vážných prohřešcích, by mohlo hrozit i vyškrtnutí a tím by přišel o chleba, takže se velice rychle pochlapí.
Ve zdroji máš odkaz na kontakty ČAK: - Nebát se a jednat!

Zdroj: http://www.cak.cz/scripts/deta il.php?id=260

Další odpovědi:

Bronzový

Souhlasím s Dr.Axl. Jseš zákazník a platíš si službu. U řemeslníka by ses ohradil u advokátů mají lidé stále strach. Podal jsem stížnost na advokátku na AK, dostala kárné potrestání a vzdala obhajobu - šlo o střet zájmů.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.