Filip84

Chtěli byste tady strašit věčně?

Roman mne tady: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bylo-v-raji-prvotni-hrichem-ovoce-ktere-eva-ochutnalc-nebo-jeji-cin-kdy-ze-se-o-svuj-zazitek-podelila-s-adamem navedl na poměrně banální otázku:

chtěli byste žít věčně?

Jistě, pomiňme, že věčnost je domněnka, zatím se věčná jeví jenom hmota (která je, akorát mění formu), ale živýho nic.

A já se obávám, že chce-li živá bytost kušnit a otravovat svý okolí věčně, že to je ten (pomyslný) hřích největší, úplná důvoda, prostě „rouhání“ nevídané! Ne proti nějakým Buddhům, bohům, nebo jiným domněnkám. Ne, proti, řekněme, řádu světa, řádu vesmíru, nebo něčemu podobnýmu: prostě co je živý, zkape, supi a hyeny potřebují taky žrát! Nebo alespoň hmyz, vybavené.

Dokážete si to představit, být tady věčně? A můžeme rozvinout: kdybych byl jediný věčný, tak by mi ale všichni „pořád“ umírali – to člověk nevydrží věčně! Když bychom byli věční všichni, no tak kolik zmrdů už natáhlo brka, co mi v životě pilo krev? A teď by tady strašili věčně?

Příšerná představa! 😲😅

Nejlepší odpověď
led

Ne, nechtěl bych žít věčně.

Viete vy, ako je únavné žiť večne. Nepoznať schopnosť žitia Ctiť si život, nielen svoj, ale aj iných. Krásne je žiť dlho, ale všetko v živote má svoje hranice
Je smutné vidieť ako okolo nás prebieha kolobeh života, tú radosť z príchodu nového človeka, dospievania, lásky, príchod nového života, ten prirodzený kolobeh zrodu aj zániku života, A vy večne živí, už svoju úlohu života ste splnili, po dlhej dobe žitia začínate byť unavení svojou nesmrteľnosťou a túžite sa opäť stať smrteľným človekom. ** Je lepšie uvoľniť miesto iným, mladším a lepším plných síl, než im brániť v rozvoji a zlepšovaní života ľudstva**

Další odpovědi
Rokio

Ano, chtěl bych žít věčně, sám, nebo s ostatními, je mi to jedno.

A muselo by to být v těle mladého člověka.

Drap

Ne, nechtěl bych žít věčně.

Ne

elkon

Ne, nechtěl bych žít věčně.

OmylCZ

Ne, nechtěl bych žít věčně.

Ne! Nechci žít věčně v téhle bullshit realitě! Něco jiného by bylo žít věčně v dimenzi kde neexistuje utrpení a kde je jen radost

Arcimozek

Ano, chtěl bych žít věčně, sám, nebo s ostatními, je mi to jedno.

Špatná anketa, synku, chybí „Jiná možost“.

Nicméně, pomineme-li náš materiální život zde, na Zemi, máme šanci se všichni státi nesmrtelnými. Stačí mít rád jediné slovo: vesmír. Ano, vesmír, jedinečný, největší, milostivý vesmír je ten, kdo nám může vnuknout doživotní duchovní potěšení.

Já jsem spirituálně osvícený, svobodný, ve svých třiceti letech jsem přežil napadení nožem a po probuzení z komatu jsem se stal jinou bytostí, neboť vesmír mě osvítil. Až z tohoto světa odejdu, stanu s součástí vesmíru, můžeš si to předtavit tak, že se v podstatě stanu samotným vesmírem. Tedy, budu spirituálně nesmrtelný, arciť nebude má tělesná schránka mezi vámi.

Jediné, co musíš pro to učinit, je otevřít svoji psýchu, otevřít ji vesmíru a přestat být frivolníkem. Vezmi si mého dobrého Přítele zjenteka, ten je na své cestě již za půlkou, už překonal největší nástrahy a jeho ledví se pomalu transformuje.

Potřebuješ-li přátelskou radu, napiš, můžeme si domluvit privátní setkání, kde ti pomůžu se spirituálně otevřít.

Hodně štěstí!
Arcimozek

Savier

Ano, chtěl bych žít věčně, ale jedině já sám!

Emefej

Ne, nechtěl bych žít věčně.

Filip84

Příspěvek smazán administrátorem.

Arcimozek

Fílo, zaprvé, nejsem Vít Kouba, to je šarlatán a bezmozek. Já jsem na jiné duchovní úrovni než on, já jsem arcimozek.

Zadruhé, je vidět, že jsi ještě horší případ, než byl ve svých krušných začátcích můj Přítel zjentek. Je mi líto, že nechceš být můj přítel. Velký filosof se v tobě nezapře. Dokonce jsem se tu jednou ptal, kam jsi zmizel, viz moje otázky. Je mi líto, že jsi se ukázal jako obyčejný krobián. Nicméně, věřím, že to dokážeme změnit.

Každý se bojí změny, nicméně se můžeš zeptat zjenteka, ten se díky mně již cítí lépe a svobodněji. Stejně tak mnoho mých klientů, kterým dávám privátní kursy. O dětech, kterým přednáším občas na školách, ani nemluvě. Je to krásné být pro společnost prospěšný.

Filip84

Příspěvek smazán administrátorem.