Rokio

Chtěli byste, aby se z Česka stala monarchie?

Které myslíte, že by to přineslo výhody a nevýhody? Pokud byste byli proti, tak proč?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

jiná odpověď

Jen v případě, že bych byl králem – moudrým, spravedlivým a osobně šéfujícím Ministerstvu pro humor, recesi a jiné skopičiny. Skoro všichni by žili šťastně až do smrti v metazulémském věku, páč smích prodlužuje život. Jenom grázly bych zavřel do vězení, kde by bylo povoleno sledovat je horory a smrtelné tragédie.

Další odpovědi
Drap

ne

Ne, nemáme vhodného monarchu – Čecha

Mc Merkurion

jiná odpověď

… k čemu by to bylo dobré ??? … nevstoupíš dvakrát do stejné řeky a to už tady bylo, ale jestliže bych měl být králem, či jiným monarchou, nejsem proti …

marci1

jiná odpověď

Kepler mi vzal podobnou odpověď „z klávesnice“.
S Keplerem bychom mohli spolu vládnout v „Zemi úsměvů, štěstí a radosti“. 🙂
A kdo by nebyl veselý, ten by dostával kapky, aby si ten život užil a netvářil se jako
kakabus. To by byla krása! 🙂

jirka F

ne

Po druhé by to asi nedělalo dobrotu.

annas

jiná odpověď

Zkuste se podívat do archivu a přečíst si další názory.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chcete-aby-jsme-byli-zase-ceske-kralovstvi
Chcete abychom byli zase České království?

„Kdo by měl dnes právo se stát českým králem?“
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-by-mel-dnes-pravo-se-stat-ceskym-kralem
--

Existuje u nás monarchistická strana, která usiluje o klandidaturu do EU,. nevím, zda uspěla v parlamentních vollbách.

"Proč monarchistická strana? Abychom se vrátili k tradici, slušnosti a stabilitě.

Proč se domníváme, že je k tomu lepší monarchie než republika?

Přemýšleli jste někdy nad právy a výsadami našich poslanců a senátorů? Jejich doživotní imunitou, možností prohlásit za právo cokoli, co jejich většina prosadí, i když většina občanů s tím nesouhlasí, ale nemůže se bránit?

Takovou moc a výsady neměla ani někdejší knížata a hrabata. Ti mohli přijít o svobodu, majetek i život, když neplnili své přísahy a povinnosti. Ani král neměl tolik moci, aby mohl měnit zákony, musel počítat s odporem až povstáním a sesazením, když porušoval řád a svobody poddaných.

Zákony a řády nebyly vymýšleny pro dosažení momentální prosperity, ale byla to zkušenostmi prověřená pravidla, která zajišťovala po desetiletí a staletí stabilitu právního řádu a z ní vyplývající prosperitu, byla obecně přijímána jako správná a zavazovala ve svědomí. Zákony se pochopitelně měnily, jak se měnila společnost, ale opět na základě nové zkušenosti." atd.

Přioznávám, že dožiji v tzv. demokracii, monarchie nastolena nebude.

Ale občas si kladu otázku, o je spravedlivá společnost?: Její myšlenky se vždy přizpůsobí ideologii, kterou prosazuje např,. vláda.

Co je spravedlivé pro jednoho, není spravedlivé pro druhé. A naopak.

Exilstuje spravedlnost v pekle?:

Kryšpín

ne

V žádném případě, byl by zde rakouský dril méně by se kradlo byla by úcta k zákonům a nařízením, proto jsem proti a rovněž nejlepší jsou občas pokyny z Bruselu

anonym

ne

Rozhodně ne. Protože vysoké posty ve vedení země by neměly být předmětem jakéhosi „automatického děditství“ ale vůle občanů vyjádřené ve volbách.

Rokio

Mc Merkurion: Pokud by nekandidoval Kepler na monarchu, tak bych tě volil na pozici vladaře. Které bys vydal nařízení Vaše jasnosti?

Mc Merkurion

… na monarchu se nekandiduje !!! … těch by bylo …