Europa

Chtěla bych jít jednou na vš na veterinu. Jakou sš pro to mám zvolit?

Tento školní rok si budu vybírat střední školu a vzhledem tomu, že bych v budoucnu chtěla být veterinářka (konkrétně zaměření koně, hospodářská zvířata), nevím zda mám zvolit spíše SOŠ se zaměřením na veterinu, nebo gymnázium (kde si mohu vybrat všeobecné zaměření, nebo matematika a přírodní vědy). Co myslíte, že bude lepší?

Nejlepší odpověď
annas

Gymnázium matematika a přírodní vědy

Doplňuji:
Na SOŠ získáte určitě odborné vědomosti z oboru, takže jistým způsobem se dá říct, že v některé oblasti byste měla později na VŠ výhodu, pokud učivo nezapomenete, ale u ostatních jiných předmětů na rozdíl od gymazistů nikoliv. .

Rovněž přijímací zkoušky se konají v rozsahu učiva gymnázia, takže jste ně ně lépe připravena. než ze SOŠ. .

Další odpovědi
anonym

Gymnázium matematika a přírodní vědy

Nejlépe gympl – přírodní vědy…

  1. naučí tě základy pro úspěšné složení přijímaček (pokud nebudeš studium flákat)
  2. naučí tě ´učit se´ (základní studijní návyky)

Odborné znalosti SOŠ bez problému doženeš v prváku – lidé ze SOŠ se je beztak budou muset naučit (znovu – šířeji a hlouběji) také.

da ny

Gymnázium matematika a přírodní vědy

Doplňuji:
Stačí i všeobecné gymnázium, biologie je stejná, zapsat se do semináře podle nabídky gymnázia: biologie, chemie, fyzika ;)

bumbi

Gymnázium všeobecné