Rout

Je možné začít hrát hokej v 15 letech?

Zajímalo by mě jestli bych se v budoucnu mohl dostat aspoň do nějakého týmu v Chance lize.Hraji florbal

Chtěl bych začít hrát hokej je mi 15 je pozdě

Odpovědi
Gus_Fring

Ano. Bude to náročné, kluci (možná i holky), kteří to hrají od 5, 6 let, budou mít náskok. Budou asi silnější, rychlejší a budou mít lepší techniku. Jenže musíš dřít. Třeba jako Jágr. Ten si dával vždy několik koleček víc, doma délka dřepy a kliky a teď je to 2. nejlepší hráč historie NHL, jeden ze dvou českých nejlepších hráčů. A máš na to i ty!
Já začal šachy za tým hrát až ve 14. Řekneš si, šachy nejsou sport, ale to neznáš šachy. Jakmile jsi v přeplněné hale, kde se na Tebe kouká deset lidí, tak Tě rozhodí i to, že soupeřovi spadne figurka. A víš co? Hrál jsem fotbal, ten mi nešel. Potom florbal, to už zas tak hrozné nebylo (teď mi mezi amatéry jde výborně), ale v šachu jsem fakt dobrej. Nejsem budoucí Navara, Láznička, ale taky ne další nula z Nulákova. Jsem někdo. Je mi jedno, že nebudu šachista. Já nechci být šachista, ale vědec. Takže šachy jsou můj nejlepší koníček.
Pusť si Rockyho I (1976) a Rockyho Balbou (2006). Tyhle filmy Tě namotivují.
Doufám, že Ti tohle aspoň trochu pomohlo si víc věřit, protože vím, že na to máš. Možná se tady od někoho objeví, že nemáš. To, že na to nemáš, to řekne hodně lidí. Ale pouze proto, že sami to nedokázali a tak si myslí, že ostatní taky ne.
Jak řekl Rocky Balboa v podání Slye v 6., tedy posledním díle: ,,Řeknu ti něco, co už víš. Svět není jen samý slunce a duha. Je to hodně zlý a drsný místo a, i když jsi sebesilnější, srazí tě na kolena a nechá tě klečet, když to připustíš. Nikdo nerozdává tak tvrdý rány jako život. Ale nejde o to, jak inkasuješ, tady jde o to, kolik ran uneseš a přesto se znovu zvedneš! Kolik ran dokážeš přijmout a nezastaví tě! Jenom tak se vítězí! Chce to znát svoji cenu a jít houževnatě za svým, ale musíš umět snášet rány! A ne si stěžovat, že nejsi tam, kde jsi chtěl, a ukazovat na toho nebo na toho, že to zavinili. To dělají zbabělci a to ty nejsi! Jsi lepší! Pamatuj!"
Tak za několik let se na Tebe těším v repre, s Tebou se přes to čtvrtfinále juniorů proti Švédsku nám podaří dostat.

P. S. Trochu lepší češtinu by to chtělo. :)

Zdroj: https://kazdy­denscitatem.cz/ci­taty-o-zivote/nikdo-nerozdava-tak-tvrde-rany-jako-zivot/

Edison

Chlapče, ty se raději věnuj škole… Podívej se na to, cos tady stvořil.

Michálek1245

Takhle, bude to těžký. Děcka ambiciozních tatínků hrají hokej klidně od čtyřech let a tvrdě na sobě makají. Ale není to o tom, že by to bylo nereálné. Dám jeden příklad za všechny a z jiného sportu. Jan Koller začal hrát fotbal závodně až někdy v 19 letech. A podívej, kam se dostal. Hlavně začni něco dělat. Mrkni na trénink, zkus si to. Pořiď si u https://www.bau­erhockey.cz/hrac-tasky dvě hokejové tašky, do nich výbavu a makej na sobě. Když už nic jiného, budeš dělat něco pro svoje zdraví. 😉