Light Yagami

Chtel bych se zeptat, jestli ovlivni prijmacky na SS, kdyz jsem te dostal 2 schovani?

Dekuju

Nejlepší odpověď
annas

Ptáte se na nesprávném místě. Obraťte se přímo na konkrétní školu. Nebo si pojděte s webovou stránku, tam se dovíte, jak vedení reaguje na sníženou známku z chování.

Každá škola to má trochu jinak – některá napíše rovnou do podmínek přijímacího řízení, že takové žáky nepřijímá, jiná jim za snížené známky z chování snižuje celkový počet bodů, kterého dosáhli na základě známek a výsledků přijímací zkoušky, u jiných se chování nezapočítává do průměru známek atd..

Např. v odkazu se dovíte, že „za každé snížení známky z chování za poslední dvě klasifikační období se odpočítávají body“.

http://www.mssch­.cz/uchazeci/pri­jimaci-rizeni/kriteria

Na jiné škole – uchazeč nesmí mít sníženou známku z chování. Opravdu je to individuální. Zřejmě záleží na počtu přihlášených žáků, limitu přijímaných žáků, výsledcích atd.

Další odpovědi
ivzez

Přijímačky (=přijímací zkoušky) určitě ne, výsledek
závisí pouze na znalostech a dovednostech žáků.

Ovlivní ale přijímací řízení. Většina škol a učilišť
nepřijímá žáky se sníženou známkou z chování.

ivzez

Poznámka:

Asi jsem neměla napsat „většina škol“,
nemám ověřeno, jestli jde opravdu o většinu.

Před dvěma lety jsem pomáhala s výběrem SŠ nebo učiliště jedné dívce.
Hledaly jsme v Praze a ve Středočeském kraji.

Prošly jsme asi 50 různých oborů středních škol i učilišť ► všechny
školy i učiliště měly jako jedno z kritérií pro přijetí jedničku z chování.
U řady učilišť to dokonce bylo jediné kritérium, jinak učiliště přijímala
i žáky vycházející z nižší třídy ZŠ (s neukončeným základním vzděláním) …

Ovšem za dva roky se mohla situace změnit.
Také je možné, že je situace v jiných krajích jiná.