Filip84

Chovali jste někdy sprostýho papouška? 😃

Nebo znáte někoho, kdo choval užvaněnýho (a případně sprostýho – není to nezbytná podmínka!) papouška?

Jen jsem si vzpomněl na seriál Docent (2023), S01E02, jak ten „docent“ přijde do burdeláku, a tam ho papoušek pozdraví „Ty kurwo, ty kurwo!“ 😅, no a burdelmamá mu říká: „Ty mlč!“. 😂 Nebo na Detektivy od Nejsvětější Trojice – Vodník (2019). kde ten StBák, bývalý chef mordparty, chová papouška typu ara… Jak se jmenuje? Ara. Proč? Manželku nenapadlo jiný jméno. Mluví? Až moc! 😅

Měli jste někdy papouška, co žvanil? Učili jste ho to? Nebo už to uměl?

Jinak: papoušek ara je nejinteligentnější pták.

Nejlepší odpověď
marci1

Moje teta má papouška, který umí pěkně nadávat, ale nejvíc se mi líbí, když jsou obyvatelé domu v jiném pokoji a papoušek volá: „Pote seeem! Pote seeem!“ Samotu očividně nemiluje.
😄

Další odpovědi
Emefej

Měl jsem nemluvícího papoucha, ale dovedl naprosto dokonale napodobovat ostatní domácí zvuky – budík, telefon, zvonek atd.

aliendrone

Sprostýho papoucha? 😮 Nač proboha si chovat konkurenci? A to pomíjím fakt, že v tomto ohledu si plně vystačím sám. 😁

Filip84

Emefej: Papoušci „mluví“ proto, protože se jim líbí reakce okolí na to, co říkají. Proto, také, preferují vulgární slova – reakce jsou pro ně, zjevně, zajímavější.

Jestli papoušek napodoboval zvuky domácích přístrojů, potom se mu líbila reakce lidí na ty zvuky, které viděl – třeba na zazvonění budíku, telefonu, atp. 🤷‍♀️😃

Filip84

marci: Nemá, nemá! 😅 Volá: „Pojďte sem! Pojďte sem!“, přijdou a papoušek: „Ty stará kurwo! Ty stará kurwo!“ – „Andreji, mlč.“ – „Tak čau.“ 😂

Oni nebudou říkat nic, co někdy neslyšeli. Bohužel neovlivníš, co z toho, co slyšeli, si vyberou. 👌😅

marci1

Přesně, ty našeho papouška znáš? 😄

Filip84

marci: Neznám – to je z toho filmu Docent (2023). Tam jsou vůbec dobrý hlášky, třeba: „Policejní rodina je základ policejního státu!“ 😂👌