Pottato

Co podle vás odlišuje chlapce od mužů? A dívky od žen? Je to pohlavní vyspělost? Nebo způsob myšlení? Atd.?

Co podle vás odlišuje chlapce od mužů? A dívky od žen? Je to pohlavní vyspělost? Nebo způsob myšlení? Ochota postavit se věcem čelem a neutíkat před problémy? Osamostatnit se od rodičů?
Mně totiž přijde, že ze škol poslední dobou lezou samý idioti.. Vidím to i u nás v práci.. Jaký na to máte názor?

Ale ta dospělost je co?

Nejlepší odpověď
Edison

Dospělost. Je ale potřeba si uvědomit, že dospělost je komplex vlastností. Ne jen jedna z nich.

Další odpovědi
dubraro

V současné společnosti chybí tzv. přechodové rituály. Tedy procesy, které formálně převedly dítě do světa dospělých, za sebe samé zodpovědných lidí.

Kazatel

Popravdě, když někdo poukazuje na samé idioty a sám právě v tomto slovním spojení naseká hrubky, asi si odpověděl sám.

Nicméně ano, dnešní mládež a produkt školství i ostatně výchovy rodičů, je někde jinde, než před léty. Ostatně hodně v náhledu dělají i životní zkušenosti pozorovatele, protože reálně sám musí uznat, že prohlédl až časem.

elkon

To, jak se dnes chovají někteří mladí, má na svědomí zhrublá společnost a hlavně rodiče. Řada rodičů se o děti nestará, natož aby je vychovávali. Raději jim „nasypou“ peníze, aby od nich měli pokoj. Učitelé nic nezmůžou, protože nesmí na toho „mazánka“ pomalu ani zakřičet. Rodič se sice nestará, ale jak se kolem jeho „dítka“ něco šustne, hned je ve škole a učitele by nejraději lynčoval. Dřív to bylo jinak, dítě dostalo třeba poznámku, přineslo ji domů a doma byl mazec. Dnes přinese poznámku a slyší že je učitel debil a kreten.

marci1

Zodpovědnost, samostatné rozhodování, nebýt středem vesmíru. 🙂