petřík123456

chi se zeptat jde o schizofrenii?

Už asi 10 let se chovám divně,prostě to co dělám,jak se chovám není normální,normální běžní lidé se tak nechovají.Prostě jde o to,že žiju svůj vlastní život(v mysli) prostě žiju se svojí manželkou máme děti,dům,praco­ji,jsem úspěšní apod.(ale nejde jen o pozitivní věci,poslední dobou se to stupňuje a myšlenky mám i takové,že mě máma poraní,že umřu apod.). například když se svojí skutečnou rodinou jedeme někam na výlet,moje mysl je u mé vymyšlené rodiny,představuji si.že tam jsme se svojí manželkou,dětmi apod.Ale jinak se chovám normálně, moje skutečná rodina,přátelé,spo­lužáci nic neví ani netuší.Problém je v tom,že jsem na tom asi závislý,prostě to moje přemýšlení mě baví víc než cokoliv jiného,dokonce víc než počítač,protože i na internetu se nudím.Vím,že nejsem normální,že potřebuju zřejmě pomoc nějaký odborníka,ale jak se k němu dostat,něco jsem si hledal na internetu,ale všechno stojí 500kč,na to nemám,a k doktorce pro dopuručení jít nemůžu,to ani omylem,to radši budu blázen:(Neexistuje nějaký psyholog,nebo psychyatr,který je hrazený pojištovou,a mohl bych tam jít i bez doporučení?(nejlépe kdybyb byl z HK)Prostě bych si celkově potřeboval s někým promluvit,trápí mě toho víc,ale nejvíc asi ta schizofrenie,nebo co to je.

Nejlepší odpověď
anonym

Našlápnuto to máš skutečně dobře. Je proč se obávat, že skluzneš za tu tenoučkou pomyslnou hranici, kde končí „normálnmo“ a začíná „duševní porucha“. Kdo z nás laiků může posoudit, jak závažný Tvůj aktuální stav je? Nejspíš nikdo. I odborník Tě musí vidět osobně a na základě vyšetření teprve stanoví diagnózu.
Není vůbec žádná ostuda přiznaz si, že máš problém. Blázni jsou naopak ti, kteří se takovému přiznání brání.
Pokud je Ti přesto žinantní jít si k ošetřujícímu lékaři pro doporučení, tak si na internetu nebo v telefonní seznamu najdi psychyatry v KH a zkus je obvolat. Vsadím vlastní krk, že nejméně třetí v pořadí Tě přijme i bez doporučení.
Neodkládej to. Zatím trápíš jenom sebe. Pokud to necháš být, tak nejspíš budeš trpět Ty a s Tebou všichni Tvoji blízcí.
Doplňuji:
Moc se omlouvám za všechny ty chyby. Je holt poznat, že jsem toho moc nenaspala.

Další odpovědi
marci1

Myslím, že v dnešní době můžete navštívit psychologa nebo psychiatra bez doporučení praktického lékaře i s hrazením zdravotní pojišťovnou. Viz např. :

Zdroj: http://www.clin­terap.cz/ordi­nace-praha-10-strasnice.php

briketka10

taky jsem se dívala na ten film Prokletý ostrov
byl hódně zajímavý a Caprio opět zazářil ..
Doplňuji:
děj filmu:
Detektiva Teddyho Danielse (Di Caprio) a jeho kolegu Chucka Auleho (Mark Ruffalo) přivedlo na prokletý ostrov Shutter pátrání po šílené vražedkyni jménem Rachel Solando (Emily Mortimer), která zmizela ze své cely ve vězeňské psychiatrické léčebně Ashecliffe a kdesi se úspěšně skrývá. Píše se rok 1954 a Amerika se dosud nevzpamatovala z následků Druhé světové války a navíc přežívá v permanentní paranoii domnělého i skutečného komunistického ohrožení. Daniels je učebnicovou obětí téhle doby. Válečný veterán stále vzpomíná na prožité hrůzy a navíc se musí vyrovnat se smrtí manželky. Až by se dalo sarkasticky říct, že v rámci vyšetřování dorazil na správné místo. Jenže na tomhle ostrově něco smrdí a zkušený detektiv to instinktivně vycítí. Například je přesvědčený o tom, že léčebné metody, které zdejší lékaři vedení doktorem Johnem Cawleym (Ben Kingsley) aplikují na pacienty, nejsou zcela v souladu s Hippokratovou přísahou. Druhou stranou mince je ale otázka detektivovy příčetnosti, jež je vlivem traumatických prožitků z minulosti a poměrně děsivé a skličující přítomnosti vystavována čím dál větším otřesům.

Jsemtady

A neni to jen velkej sen, co by sis chtel splnit?
Asi jen prahnes po sve rodine, tak bys pro to mel neco udelat. Myslim ze je spousta devcat ktere taky prahnou po rodine, jen asi nebudou takove vymazlene jak z tvych predstav. Musis si najit neco k sobe. Vis nehledat krasavici ale neco stejneho jako jsi ty. Mno kdyz nemas ani 500 tak bys je neuzivil, tak na sobe zapracuj a najdi si praci, pak nejakej sport, nebo konicek a urcite behem toho narazis i na nejeke to devce. A sen se ti splni.
Mno pokud ale opravdu chces zit jen se svou snovou rodinou, nad tim je potreba se zamyslet, zda bys uvital realnej zivot s realnou rodinou, nebo jen tuto smyslenou, pak bys ses asi opravdu mel lecit. A kdyz zavolas nejakemu tomu psychologovi a sdelis mu: „uz deset let ziju se smyslenou rodinou a nemuzu prestat“ tak te asi prijme bez nejakeho velkeho povidani. Nebo ti nekoho doporuci. Kazdopadne musis udelat cokoliv, jinak s tim svym snem shnijes a nic z toho.

autacek

Psychologa můžeš navštívit zdarma, případně ti doporučení napíše obvoďák, aniž bys mu musel problém konkrétně popisovat.

Jinak Ti dám dobrou radu, najdi si babu, za****j si, myslím se ti to pak v hlavě srovná a sny se ti stanou poznenáhlu realitou.