Dóón

chemie příklady nevim si rady moc děkuji za pomoc

je za normálních podmínek obsaženo více molekul ve 40 dm krychlových vodíku nebo 60g kyslíku? kolik g vody je třeba na rozpuštění 90 g KNO3, pokud má být hnotností zlomek dusičnanu draselného v roztoku 0,08? k 500 cm3 roztoku methanolu o koncentraci přípraveneho roztoku ve hmotnostních procentech, víte-li že p methanolu je 0,7919 g.com3 kolik cm3 26% kyseliny fosforečné p= 1,1529 g cm-3 je třeba na přípravu 1000 cm3 jejího 2M roztoku?

Odpovědi
cochee

Ty příklady jsou docela jednoduché. Když ti je někdo poradí, nic se tím nevyřeší. Udělej si nějaké doučování, priorita je pochopit princip těch úkolů, vyřešení je až ve druhé řadě.