FiveGirls

Chci psát knihu.

Ahoj,je mi 13 let a chci psát knihu nebo knihy (v sešitovém-papírovém vydání).Myslíte že bych jí mohla zkusit psát(z českého jazyka budu mít 1 nebo 2.Ale já počítam spíš s tou 1. ?Myslíte že bych na to měla?Jestli je vaše odpověď ano,tak mi prosím poraďte co by měla taková kniha obsahovat.
Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
BENYTA

Pokud chceš psát knihu,nebo dokonce knihY,přece musíš vědět,o čem.Já tě jen uklidním,že pravopis je dobrý,jen tam občas chybí čárky,oddělují­cí slova.

Další odpovědi
led

Na písanie je treba mať ten správny základ: myšlienku, chuť, schopnosť začať a odvahu svoje dielo dať prečítať iným a vypočuť si ich zdrvujúcu kritiku. Začni si písať najprv myšlienky, potom ich pospájaj do osnovy a doplň dejom. Začni príbehmi, poviedkami. Preboha len nie ako akobyspisovatelia, ktorí sa nedajú ani čítať a ich knihy sú dobré akurát na podpal do kachiel. Prirodzene gramatika je veľmi potrebná, ale v prípade núdze pomôže i dobrý redaktor v nakladateľstve.

Nuk nuk

Zkus to, za zkoušku nic nedáš. POkud si nejsi jistá, zkus nejdřív jen krátkou povídku třeba na pár stránek. Začni nějakým vyprávěním něčeho, co jsi skutečně zažila. MOžná tě další motiv už napadne samotnou. V knížce si můžeš vymýšlet.

Sandy

Jestli s psaním teprve začínáš, pak bys musela být nesmírně nadaná, aby sis mohla dovolit začít psát rovnou celou knihu. Zkus stránku v odkaze, tam si můžeš založit profil a vkládat tam své povídky. Za odměnu získáš pravdivou (možná někdy trochu tvrdou) kritiku, díky které se dozvíš co děláš špatně. Známka z češtiny v tomto nahraje moc důležitý faktor, podle mě je důležitější, kolik si toho přečetla, popř. jak často čteš. Právě díky knihám se rozvíjí Tvá slovní zásoba, která je při psaní nesmírně důležitá.

Zdroj: http://www.piste-povidky.cz/