Spamaregiter

Chci být kovářem. Má to cenu?

Asi takto: nějak mě to začlo strašně zajímat.. známky mám celkem dobré(ne 4)- Chci programovat ve svém volném čase(můj hlavní koníček) zajímalo by mě, jak se kovář uživí. Jaká je po nich poptávka? Má to cenu?
Díky

Nejlepší odpověď
zzzzz

Pokud je řemeslník dobrý, tak si dokáže vydělat klidně i víc, než vysokoškolák. U takovéto profese jde především o kvalitu a ne o kvantitu.

Další odpovědi
Drap

Pokud je dobrý tak se uživí dobře. Je to poměrně těžká práce, ale moc krásná. Je pöptávka jak po kovářích pro průmyslovou výrobu , tak po těch kteřá se zabývají uměleckou kovařinou.

anonym

Podívej, takový kovář na vesnici, to je terno a pokud ještě dělá podkováře, tím tuplem. Já osobně, pokud máš opravdový zájem, tak bych ti toto řemeslo doporučoval!

mosoj

Lepší být kovářem než kovaříčkem i když "

http://www.strasser-kopyta.cz/new­s/kovarova-kobyla-chodi-bosa-/

Reezo

Dobrých řemeslníků je již málo. Nejhlavnější je reklama a hlavně mít fantazii. Prostřednictvím internetu a aukcí se dá slušně vydělat, pokud zjistíte co lidi zajímá. Já osobně se dost zajímám o chladné zbraně a brnění a takových jako jsem já se najde spousty. Čím víc věcí budete umět vyrobit, tak úspěch je zaručen.

Vlastnoručně dělané věci se moc dneska nevidí

Kelt

Samozřejmě, že to má cenu. Když máš cíl, čím chceš být, najdeš si už prostředky, jak toho dosáhnout a jak být nejlepší. Někdo Ti může říkat, že bys mohl být učitelem, nebo něčím jiným, ale toto je tvoje rozhodnutí.

Spamaregiter

No mě to právě také přijde krásné ;)
Nevíte o nějakých školách nejblíže Libereckému kraji?

Spamaregiter

je mi 14 let ;)