daran

Chci být architekt,ale…

Chtěl bych studovat na architekta, ale slyšel jsem,že se arch. velmi těžce prosazují. Je tato profese opravdu tak obtížná?

Odpovědi
anonym

Opravdu dobrých architektů je méně, než šafránu – jednak totiž musí mít dobré technické myšlení a jednak i uměleckou invenci.
Architektů, kteří sice umí spočítat statiku objektu, ale neumí jej navrhnout ´přitažlivý´ designově, těch je dost – a nikdo je k samostatné (a dobře placené práci) ´nechce´.
A architekty, kteří nezládají ani technickou stránku, nikdo nechce ani jako stavební dozor.

HonzikPernik

Chceš běž, nechceš hledej problémy.