Pomelo74

Musím mít nějakou uměleckou školu, pro to, abych mohla být maskérkou popř. kostymérkou?

Děkuju za odpovedi :)
Doplňuji:
A dá se tím uživit?

Nejlepší odpověď
hawranek

Na to, abyste byla maskérkou, vám stačí nějaký obor z kosmetiky a talent, na to myslím žádnou uměleckou školu nepotřebujete. Na to, abyste byla kostymérkou by vám talent a umění šít mělo také stačit, ovšem pokud byste to chtěla dotánout do dokonalosti, na některých vysokých školách, které mají textilní fakultu je obor Módní návrhářství.
Doplňuji:
…když se člověk „chytí“, tak ano, ale pokud se kouknete na statistiky např. toho módního návrhářství, tak je tam velká nezaměstnanost…

Další odpovědi
led

Pokiaľ by ste chceli byť umeleckou maskérkou alebo kostýmerkou – dva rôzne pojmy – v divadle, alebo vo filme (tv) doporučujem:
na umeleckú maskérku – je dobré mať vzdelanie v profesii umelecká maskérka – je to tvorčia práca s veľkýmy znalosťami z odboru kozmetiky, „architektúry“ ľudského tela, znalosť materiálov, schopnosť vyrábať ochlpenie (parochne, fúzy, brady) a hlavne talent a zdravie.
Príklad:
Predstavte si, že behom predstavenia musíte zmeniť človeka z mladého, vyšportovaného na starého, zdeformovaného. Toto bez požadovaných znalostí talentu a trpezlivosti asi ťažko dokážete. Uživiť sa tým dá, ako s každým iným remeslom.
Kostymerka -
1 – návrhárka kostýmov VŠ – navrhuje scénické kostýmy
2 – krajčírka, strihačka – vyrába, upravuje kostýmy
3 – obliekačka, garderobierka – oblieka (pomáha pri obliekaní) hercov, stará sa o údržbu kostýmov (pranie, žehlenie, drobné opravy)
Každá z týchto profesií je ináč platená
každá má inú náplň práce.

„Civilné“ kostymerky a maskérky-kozmetičky, parochniarky – je trochu iný obor. To je ako napísala Hawránek.

Děda Louda

Nejlepší bude Vysoká škola maškarní.

led

Děda Louda, plne s vami súhlasím. Na to aby dokázal človek zo seba spraviť maškaru má niekoľko možností:
1 – herecký-komediálny talent a školu, spolupracuje s maskérkou a kostýmerkou
2 – alkohol, nepotrebuje k tomu ani maskérku ani kostýmerku
3 – je prirodzenou maškarou, nepotrebuje k tomu ani maskérku ani kostýmerku