Charakteristika postavy - milující přírodu ?

Musim napsat charakteristika postavy ale absolutne me nenapada jak nazvat charakterysticky rys (pr. Hodna, namyšlená, chytrá, lstivá...) k tomu kdyz ma clovek rad prirodu :/ nenapada vas neco ? :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Přírodofil, ekolog...
Člověk - citlivý, vnímavý, pozorný, zvědavý, zkoumavý, zvídavý...
;-)
A nestačí prostě "milovník přírody" - milující přírodu?

Další odpovědi:

Zlatý

Určitě víte, že je charakteristika vnější - popis osoby, a vnitřní - její vlastnosti - vyjádřit přímo x nepřímo. .

Proto nějak nechápu dotaz na přídavná jména - přece nejde jen o výčet vlastností, ale o to, jakým způsobem člověk vyjádří, že přírodu miluje, jak ji vnímá, např. emoce, nelíbí se mu např. odpadky v lese, v řekách atd. Přece vyspělejší je charakteristika nepřímá, nikoliv přímá .

Vyberte si člověka - každý se dívá na přírodu jinak. Např. zahrádkář, turista, přírodovědec, lesník, pastevec, malíř-krajinář, ekolog atd.

Třeba turista - chodí jen po značených cestách, těší ho pohled na barvenost přírody - jiný je na jaře, v létě či na podzim, miluje realtivní klid - šumění listů, čistý vzduch. - klid a pohoda, zapomene na starosti.
Negativní - nešetrně kácené stromy, zanešené potůčky, odpadky atd. Nebo dovolenou tráví ve stanu, pod širákem x pohodlí v hotelu, kde se nemusí o nic starat a chodit na vycházky. Toulá se sám - samotář, s kamarády - spoelčenský, s dětmi - učí je poznávat stromy, květiny atd.

Zahrádkáři stačí třeba pohled na záhon tulipánů na jaře, v létě na růže, ovoce atd. Včely, motýli, zpěv ptáčků - budky atd.

Sekat či neskat trávu, třídění odpadu vyjadřuje vztah k přírodě - ohleduplnost.
Doplňuji:
Z mých příkladů např. vyplývá, že tato osoba je ohleduplná, umí se dívat kolem sebe, nebojí se kritizovat okolí, zájem o přírodu je trvalý, samotář x společenský, citový, vnímavý, zvažuje, co je lepší pro přírodu, jeho přístup je i estetický i etický atd.

více diskuse

Diskuze k otázce

Lucie23

vnímavý se mi zamlouvá ... mohla bych vám přiblížit situaci popisuji utrpení mladého werthera přesněji ted dělám jeho charakteristiku nevím jestli jste knihu četla je v povinné četbě každopádně tento mladý muž miloval přírodu přirovnával jí k cituji ,,Všemohoucím" zbožnoval když mohl koukat na lesnatí hory nebo sedět u ledové studánky v lese =)

Lucie23

chápu v čem nechápete mojí otázku omlouvám se že jsem jí špatně zadala nejde o to že by to nešlo tak jak vy popisujete, ale já to nemyslela obecně jak by to mohlo být ale jak bych si to příla mít já. Moje charakteristiky se týkají přídavných jmen a tak mi to vyhovuje chtěla jsem jen vědět jestli někoho nenapadne přídavné jméno na člověka který miluje přírodu. =) Každopádně děkuji za odpověd =)

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4390
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.