ten který je

Československé opevnění.

Využila německá vojska bývalé čs.opevnění k obraně protektorátu na sklonku 2.světové války?Díky.

Nejlepší odpověď
led

Nestihli to. Česká kotlina bol jeden z posledných oporných bodov,cez ktorý sa nemecké vojská chceli presunúť z obkľúčenia k plzenskej demarkančnej čiare do amerického zajatia. Tam sa cítili bezpečnejšie, než u Rusov. Ruské vojská, aby tomu zabránili podnikli rýchly prudký presun do Čiech od Drážďan, Rakúska a Polska aj za cenu veľkých strát. O tom sa radšej nikde nehovorilo.