Čerpání dovolené sobota

Dobrý den, pracovní dobu mám 37,5h týdně. Od pondělka do pátku pracuji 7,25 a v sobou 1,15h...celkem tedy 37,5h. Mám krácené dny PO-PÁ a v sobotou mám tedy srovnaný týdenní pracovní úvazek.Dovolená se počítá pouze na všední dny. Pokud mi tedy končí dovolená dle dovolenky v pátek,je nástup do práce v sobotu nebo v pondělí? Moje smlouva toto neupravuje. Při dovolené si píši 7,5h denně.Tím mi tedy hodiny na týden vyjdou.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

Podle ZP se den dovolené či svátku proplácí 8 hod.

Zlatý

Je to velmi jednoduché, čerpání dovolené ´kopíruje´ dny, ve kterých pracujete. Takže pokud čerpáte TÝDEN dovolené, pak máte nárok na dovolenou i za těch 1,25 hod. ze soboty. Jinými slovy do práce nastoupíte až v pondělí. Pokud máte na ´dovolence´ napsáno čerpání dovolené jen do pátku, tak bych se nejprve dotázal zaměstnavatele zda se nejedná o nedorozumění. Pokud bude zaměstnavatele trvat na tom, abyste v sobotu nastoupil do práce, nastoupit musíte. Ale čerpání dovolené je zkrácené o zmíněnou 1 a čtvrt hodinu, kterou si budete moci vyčerpat příště, například tím, že si místo jedné soboty (1,25 h.) bude čerpat soboty dvě. Třebas tak, že dovolenou začne v sobotu a skončíte v neděli následující týdne...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.