Rokio

Ceníte si polovzdělanců pro jejich celkém slušné vědomosti a dobrý všeobecný přehled?

Já jsem například polovzdělanec.

Nejlepší odpověď
iceT

Vědomosti a přehled o čem? O tom, co se nabiflovali ve svém oboru a o jiném nemají páru?
Přirozenou inteligenci a selský rozum ti vzdělání nenahradí. Nebo možná ano, nevím. I člověku bez vzdělání nic nebrání si přečíst cestopis nebo cokoli jiného, nebo sledovat podobné pořady na YT nebo v televizi, hodně se dozví a nemusí být ani studovaný.

Další odpovědi
da ny

Ne.
Cením si „dobrého člověka“. Vzdělání mne pak nezajímá.
Komunikovat umím, i s „blbem“, když je to nutné. 😉
Ve zdravotnictví, na úřadech, v obchodech apod., to nutné je.....

Žasnu, jak se dokážeš „ocejchovat“ 😉
Člověk s maturitou?
Může být stejně jako v každé další „skupině“, nepraktický, neschopný „blb“. S omezeným přehledem, úzkým zaměřením, mimoň, bez obecního přehledu, bez všeobecných znalostí, knihu nevzal do ruky (čtenářský deník opsal z internetu….. atd., atp.

„V poslední době se v mnoha novinových článcích objevuje slovo „POLOVZDĚLANEC“. To mě jako většinu "nevzdělanců“ irituje. Kdo to je? Ten kdo má jen maturitu? Tudíž ti se základním vzděláním, kteří manuelně pracují a vytvářejí možnosti „vzdělancům“ seberealizovat se, jsou „nevzdělanci“.
„Dovoluji si tedy jen podotknout, že vícepatrová škola nedává nikomu právo shlížet na jiné z „horního patra“. O hmotných morálních a finančních ztrátách zapříčiněných těmito „vzdělanci“ v naší zemi nemluvě. Jejich jména si

zjentek

Ty máš práva v Plzni, Rokiáči? Či tak různě a podobně napříč plejádou českých vzdělávacích institucí?

Drap

Co to je polovzdělanec? Takový temín se běžně nepoužívá. Buď je někdo vzdělaný nebo nevzdělaný. Stejně jako někdo je chytrý a druhý blb. Nikdy jsem neslyšel, třeba v mediích : To a to vám řekne polovzdělanec ten a ten.

Filip84

A na tu, autisticko-psychotickou, definici, že jsi „polovzdělanec“ jsi přišel jak, prosím pěkně? To Ti řekl nějaký naučitel? Nebo jsi si to přečetl v „Rádci mladým jinochům“? Nebo kdes takovou pakoninu vzal? 🤪🤦‍♀️

Úplně na rovinu: jsi idiot. Nemyslím to jakkoli pejorativně, ale k čemu jsou Ti nějaká theoretické (nabiflované, encyklopedické) znalosti, když ta Tvá autisticko-psychotická hlava z nich seskládá úplný, naprostý a komplexní nesmysl? Jsi prostě nepoužitelný idiot. Konec konců, že píšeš úplný lapsusy Ti tu píšu skoro denně, ne? 🤷‍♀️

Ano, nemůžeš za to, jiná věc je, můžeš-li za to, že přes tu skutečnost, že jsi idiot nepoužitelný in praxis, se pořád snažíš „praktikovat“.

Já nevím: kdybys měl francouzský hole a Krippelkáru: měl bys potřebu běžet maraton se zdravými, a pak se ptát, jestli když jsi to doběhl za 3 dny, zatímco první za 3 hodiny, jestli jsi „poloběžec“? Ne, nejsi poloběžec, jsi idiot, protože jenom idiota napadne běžet maraton s francouzskými holemi proti zdravým. 🤪🤓