wwear

Částečné Odmocňování – nejsem si jist s jedním příkladem, protože tenhle nevím?

Není to DŮ jen se chci ujistit před písemkou!

(na3)√128= 4 (na3)√2 nebo

nebo

(na3)√128= 2 (na3) √16

(to na3 je před tou odmocnina ,,třetí odmocnina ze 128,,)
Doplňuji:
Quimby děkuji za odpoveď . Martina potrénůj čtení … tenhle příklad sem si našel v učebnici a nedostali sme to k DÚ -_-

Nejlepší odpověď
Quimby

Uvědom si jak fungují odmocniny.
128^(1/3) – to je zápis odmocniny pomocí exponentu.
Těch 128, ale můžeš klidně rozepsat na 64*2, pak můžeš odmocnit jen tu 64čku a dostaneš ty 4* 2^(1/3).
Ovšem 128 se dá rozložit i na 8*16. Z toho můžeš odmocnit tu 8. Tím dostaneš 2 * 16^(1/3)

Takže oba výsledky jsou správně.
Doplňuji:
Jo v pohodě, jde jen o to, že to číslo v mocnině se dá rozdělit a pak můžeš odmocňovat každou část sám.
Hlavně dávej pozor, ať tam nic nesčítáš, tohle částečný odmocnování funguje jen při násobení nebo dělení.

Další odpovědi
Martina 256

Dú…