ptáč

Bylo Jezulátko bezmocné?

Nejlepší odpověď
annas

Jezulátko je tzv. domácké, mazlivé slovo, citově zabarvené, které vzniklo ze středověké latinské zdrobněliny (Jesulus).

Záleží na přístupu. U katolické církve se v jediné osobě Ježíše Krista setkaly dvě přirozenosti – jedna božská, druhá lidská. Modlitba „Věřím v jednoho Boha … I v Ježíše Krista, Syna jeho jediného, Pána našeho; jenž se počal z Ducha svatého, narodil se z Marie Panny, trpěl pod ponským Pilátem… “

Tudíž jako dítě lidské byl malý Ježíš bezmocný, ležel v jesličkách, potřeboval péči jako jiní novorozenci.

Anděl zvěstoval nejdříve pastýřům, že se narodil Spasitel,. Lidé věřili, že dlouho očekávaný Spasitel se stane budoucím králem a zbaví je římské nadvlády atd. Takže král Herodes, který se také o narození Ježíše dověděl, se obával, o svůj trůn atd. .

Proto z toho pohledu měl velkou moc ..

Další odpovědi
setapouch

Ne, ovládalo kung-fu a mělo kolty proklatě nízko.

Děda Louda

Stejně, jako každé novorozeně.

anonym

Jistě,o miminko se musíš starat,krmit ho,v prvé řadě přeseknout pupeneční šňůru neviditelným mečem a taky ho chránit.