Zlatý

Byli jste někdo v některé zahraniční ZOO? Ve které? Co vás nejvíc zaujalo?

Já byla krátce krátce po otevření hranic v Rakousku.
Návětěvníci chodili volně za brankou mezi srnčí a mohli jsme až k rybníčku, kde byli ryby. Žádné zábrany. Ale už to je cca 15 let. V dnešní době nevím. :-(

Vzpomněla jsem si na to po přečtení článku.

http://www.novinky.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Jsem byla naposledy v ZOO ještě se školou a pamatuji si, že jsem utekla ven. Nevadí mi Zoologické zahrady (více mi vadí cirkusy a vodní světy), ale je mi smutno, že kvůli lidské nenažranosti a sobectví je spousta zvířat tak ohrožených, že přežívají jenom v ZOO.
Doplňuji:
Zvířata jsou v ZOO vlastně takovými nedobrovolnými vězni. Lidé je chtějí zachránit před vyhubením a tak je zavřou. Je smutné, že se jednou budeme na většinu zvířat dívat jenom v ZOO. Vlastně je tomu tak už nyní.

Další odpovědi:

Ano v Berlíně,Vídni a Budapešti. Zaujala mě hlavně zvířata,která v našich ZOO nejsou....:D

Bronzový

Ahoj , byl jsem v několika ZOO v zahraničí.Na otázku která se mi líbila nejvíce odpovídám Edinburk / je na konci města při výjezdu na silniční most přes záliv na Pert / a proč zrovinka ten prostě úžas a jsou nebo byli tam i mroži.
Ale pozor taková Lešná na Valašsku ! ! ! rozhodně stojí za zhlédnutí. Míra

Zlatý

áno.
Paríž.
Rím.
Londýn.
Belfast.
Praha.
Olomouc
Hradec králové
Bratislava (to je moja domovská).

a nejaké morské parky.

Bude to znieť neuveriteľne, ale zaujali ma zvieratá.
Najmä tie živé.

Zlatý

Nikdy jsem neměla a nemám ráda zoologické zahrady - o to víc mě lákají ty botanické. Zvířata patří do přírody a chodit je okukovat s foťákem a pytlíkem buráků se mi příčí. Cirkusy a další zvířecí atrakce jsou další a ještě horší level. Souhlasím s Vlkem s lesa.
Kdysi jsem byla s kamarádem náhodou v Zoo v Central Parku v NY, ale šla jsem za chvíli pryč. Nezměnila jsem se. Nelíbilo se mi to.

V zoo je zaujímavé pozorovať nielen zvieratá ale i návštevníkov, ako sa snažia napodobňovať zvieratá. V rôznych štátoch, akoby boli aj rôzne civilizácie návštevníkov - chladní, pohŕdavo sa pozerajúci - prirodzení ľudskí - detsky zvedaví - napdobňujúcich pohyb i mimiku opíc... Dobre, že sú tam mreže ochraňujúce zvieratá pred ľuďmi.
Doporučujem si i toto všimnúť, spoznáte krajinu i jej obyvateľov viac než zo sprievodcov.

Diskuze k otázce

Zlatý

terry

arygnoc - kde přesně v Hradci Králové je ZOO? Občas tam jezdím, tak bych se mrkla :-)

Zlatý

arygnoc

srry, dvůr, ručičky písali rýchlejšie ako mozoček fungoval.

V hradci som bol raz pozrieť žraloky v akvárku. ale nebolo to cielené, proste sme išli autom cez hradec a niekde sme zahliadli plagát.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.