Avatar uživatele
Jahoda

Byli jste někdy u moře a kde?

Dobrý večer. Mě teď napadla tato otázka, tak se ptám. Já jsem byla zatím jen v Chorvatsku. Příští rok bysme chtěli do Tunisu. Pořád to odkládáme 😁 A co Vy?

Děkuji za odpovědi 😉

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, Miroslavst, anonym, aramah, elektrikář před 5020 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Na úvod malá poznámka, že Tunis je hlavní město Tuniska. Při našich každoročních cestách jsme postupně prošmejdili prakticky všechny státy okolo Černého a Středozemního moře. Nejvíce nás okouzlil pobyt v letovisku Taormina na Sicílii.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Chorvatsko (Duce, Brela), Španělsko, Řecko. Ve všech čtyřech případech za mladých let s maminkou a sestrou. Všude bylo krásně, jen v Duce to kazili chorvatští ksichtové, kteří se chovají k Čechům opravdu děsně (okamžitě se k vám přeochotně hrnou s nadšeným „ja, ja“, a když zjistí, že nejste Němci, dělají ksichty, tentokrát v neživotném slova smyslu). Španělsko i Řecko naproti tomu má Čechy rádo, ve Španělsku jsem dokonce ke své velké radosti našel českou hospodu, kde Vám dělali radost češtinou a především českým pivem; dokonce i Řecko si Čechů jako turistů vážilo. Vzpomínky na dovolenou u moře jen ty krásné a nejlepší, ovšem samozřejmě vůbec nejlepší by je bylo zažít se zatím marně hledanou partnerkou, v takových případech bývají takové dovolené jistě ještě stokrát krásnější a nezapomenutelnější; o té si zatím nejspíš můžu nechat leda zdát.
Doplňuji:
Miroslave, zajímavé ;{D> nicméně dělám si iluze, že až ji najdu, rozhodně ke „stereotypu“ patřit nebudeme, už jen proto, že se zatím marně celý život hledáme.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

u moře? ano práce. :D

Doplňuji:
Quentosi, tvoje úvaha nemusí být správná. Tím neříkám, že to nemusí být hezčí s partnerkou, ale…
http://www.no­vinky.cz/zena/vzta­hy-a-sex/206156-manzelstvi-muze-zachranit-i-par-dni-oddelene-dovolene.html

Upravil/a: Miroslavst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Kdysi dávno jsem byl u Baltského moře.Bylo to mimo sezonu na podzim.Bratr jedné mé přítelkyně byl námořník a my za ním jeli na návštěvu.Bylo moc chladno a větrno.Co mne tenkrát zaujalo,bylo rybí tržiště.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kdysi,za krále Klacka asi třikrát v Bulharsku.
Moře jako takové – paráda,Bulharsko jako takové, ani ne.Byl dost problém sehnat třeba chleba,ty strašidelný hajzly,a to je slušnej výraz.Letecky – to šlo,ale jednou jsme museli dojet zbytek vlakem – to bylo něco! Neuvěřitelné scény.Jeli jsme v noci.Chlap zapomněl vystoupit,vlak už docela jel a on potmě vyskočil s 2 kuframa a v protisměru.A ne na peron,ale do prostoru mezi kolejemi.Snad to přežil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rynek878

Kypr-Limasol,Chorvatsko-ostrov Vis,3krát Bulharsko-Abena,Primorsko,Zla­té písky.
P.S.Vítám zde nazpět Anetadelu1.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mirlin

G R E E C E ! very atractiv.
Doplňuji:
Navštěvuji ostrovy Dodekanesosu a jsou nádherné.

Upravil/a: mirlin

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Do roku 1989 pouze Balt,to byly vymenne akce mezi podniky,mam na to nejhorsi vzpominky,zima,spou­sta berusek na plazi,prazdne talire i obchody,po revoluci take Chorvatsko,Vo­dice,to bylo fajn,lidi jidlo vsechno,Recko bylo ti nejkrasnejsi co jsem kdy zazila,byli jsme v klasterech Meteora na vylete,jeste dnes pri vzpominkach se mi taji dech tou nadherou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
karbo

Hezký večer,u moře jsem byl několikrát,ale nejhezčí bylo Chorvatsko.Já teda byl až v jižní Dalmácii.Jídlo-super,moře-super,atd.V Řecku vedro na padnutí,jídlo-katastrofa,uby­tování to samé.Možná jsem vždy kápnul na to nejhorší,ale za svým názorem si stojím.Možná ho časem změním.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bunnik

Já jsem byla jako malá na táboře v Itálii, pak s našima na Lanzarote a se školou v Anglii, kde sice moře bylo, ale ani počasí ani teplota vody nesváděly ke koupání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kvikal

moje rodina jela do Itálie beze, protože jsem ještě byla malé miminko a tak se mě báli vzít s sebou. Minulý rok jsem jela do Benátek. Skončila jsem na stejné pláži u které trávili dovolenou. Takže jsme si kvit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ewush

Já byla u Baltu, v Chorvatsku, ve Španělsku, na Djerbě a naposledy v Egyptě. Nejhezčí moře mi přišlo v Egyptě, a to asi proto, že Rudé moře je bohaté na podmořský život, tudíž uvidíte to, co byste jinde neviděli. Nádhera. Ráda bych se tam podívala znovu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anetadela1

Ahojky, já byla v 90 roce v Dánsku a v 94 roce v Chorvatsku s našima. Pak jsem byla na školním výletě ve Švédsku a jako au-pair v Anglii a na ostrově Man. Jinak to klasický dovolenkový válení u moře nemám moc ráda.
S dětma se k moři zatím nechystáme, až budou starší a budou si něco pamatovat, tak pak jo. Takže tak za 5 let a ráda bych se podívala do Řecka :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Moje vzpomínky na moře z dětství. Německo – studená voda, nejlepší rybolov. Chorvatsko – dávat pozor na mořské ježky a medůzy, jinak koupání ok, rybolov nic moc. Bulharsko – řádění v obrovských vlnách, dny, kdy bylo moře tak rozbouřené, že byl zákaz koupání, jindy se smělo koupat jen ve vymezeném úseku, někdy kdekoliv. Škeblolov.
U moře jsem byla naposledy před 22.lety.
Doplňuji:
Z finančních důvodů.

Upravil/a: kapka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Řecko,Chorvat­sko,Itálie,Bal­tské moře,Španělsko a dokonce jsem poznala i oceán,ale stejně jsem se zase nejčastěji vrátila do toho Chorvatska.Asi by to tady bylo na delší povídání,ale to zase příště.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mela jsem to stesti,ze nasi radi cestovali a tak od Nemcu az po Ohrid.Balt,Cerne more,Jadran,Irske more a nyni Atlanticky ocean.Ohrid dole v Makedonii,pro mne nejhezci jezero a scenerie.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nabubindes

to je proti kodexu! nesmíš se vychloubat!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
9112000

Já jsem byla 3× poprvé v Tunisu ,podruhé v Bulharsku a potřetí v Řecku .A možná,že pojedu ještě letos.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Byl jsem v Itálii kousek od Benátek. Nádhera jemňoučý pisek z rozdrcených mušliček.Piniové šišky a oříšky olivy.Příroda nádherná, hotel už né byl to nejoškubanější dům v celé ulici.Neon na půl spadlý. Cestovka šetřila.Bylo to kousek od Benátek. Jezdil tam parníček jak autobus. od moře nás dělilo jen 3 mm plechu. Sklárny na Muránu.Nad sklem jsem uvažoval jsem co jsme odkoukali my od nich a co oni od nás. Vzorování bylo stejné, Vysoký smalt jen jejich kytičky nebyly tak precizní jak u nás.
Ale stálo to za to.Jeli jsme v noci a ráno přejížděli Alpy. Koncem srpna už byly zasněžené. Voda v potoce studená jak led. Krásný štěrk černé kamínky z čediče, bílé z vápence. Voda je omlela na kuličky a rotřídila podle velikosti. Vzal jsem si jich dvě hrsti jako suvenýr. Zážitek stál za to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Neguš

Nejhezčí vzpomínky mám na moře v Chorvatsku,celé západní pobřeží až po Dubrovník.V září je moře ještě teplé,ceny mírné,lidí málo.Ovšem jen koupání v moři nám nestačilo,dalším motivem cesty bylo poznávání památek-umělých i přírodních.
Ovšem nebylo to jediné moře,kt.jsem poznal:ve Francii Středozemní moře a Atlantský oceán,moře v Itálii(krásné písečné pláže i když ne tak čisté jako v Chorvatsku)
Ale vždy jsme kombinovali pobyty u moře s poznáváním okolí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vendy1987

Ahojky , tak já byla s rodiči v Italiiv San Benedetu del trontu -palmová reviera a mužu říct že ikdyž mi bylo třináct ,tak to byla nádhera všude samá palma ,mola ,sluníčko a to ječení italů nádhera .je to spíše pro romantiky.ale mohu doporučit .Jen dejte pozor v čem a kde spíte .Hotel je hotel .

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
natasanatasa

Já teda byla na dovolené v Chorvatsku, Itálii a Egyptě. Musím říct, že z těchto zemí se mi teda asi nejvíc líbilo v tom Chorvatsku. V Egyptě bylo na můj vkus až moc velké horko a v Itálii celkově ta dovolená nebyla nic moc. Chorvatsku na druhou stranu nemám co vytknout. Právě proto se tam letos chystám znovu. Konkrétně do Trogiru, viz http://www.uby­tovanivchorvat­sku.cz/trogir/

před 1744 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek