Jahoda

Byli jste někdy u moře a kde?

Dobrý večer. Mě teď napadla tato otázka, tak se ptám. Já jsem byla zatím jen v Chorvatsku. Příští rok bysme chtěli do Tunisu. Pořád to odkládáme 😁 A co Vy?

Děkuji za odpovědi 😉

Nejlepší odpověď
dudu

Na úvod malá poznámka, že Tunis je hlavní město Tuniska. Při našich každoročních cestách jsme postupně prošmejdili prakticky všechny státy okolo Černého a Středozemního moře. Nejvíce nás okouzlil pobyt v letovisku Taormina na Sicílii.

Další odpovědi
quentos

Chorvatsko (Duce, Brela), Španělsko, Řecko. Ve všech čtyřech případech za mladých let s maminkou a sestrou. Všude bylo krásně, jen v Duce to kazili chorvatští ksichtové, kteří se chovají k Čechům opravdu děsně (okamžitě se k vám přeochotně hrnou s nadšeným „ja, ja“, a když zjistí, že nejste Němci, dělají ksichty, tentokrát v neživotném slova smyslu). Španělsko i Řecko naproti tomu má Čechy rádo, ve Španělsku jsem dokonce ke své velké radosti našel českou hospodu, kde Vám dělali radost češtinou a především českým pivem; dokonce i Řecko si Čechů jako turistů vážilo. Vzpomínky na dovolenou u moře jen ty krásné a nejlepší, ovšem samozřejmě vůbec nejlepší by je bylo zažít se zatím marně hledanou partnerkou, v takových případech bývají takové dovolené jistě ještě stokrát krásnější a nezapomenutelnější; o té si zatím nejspíš můžu nechat leda zdát.
Doplňuji:
Miroslave, zajímavé ;{D> nicméně dělám si iluze, že až ji najdu, rozhodně ke „stereotypu“ patřit nebudeme, už jen proto, že se zatím marně celý život hledáme.

Miroslavst

u moře? ano práce. :D

Doplňuji:
Quentosi, tvoje úvaha nemusí být správná. Tím neříkám, že to nemusí být hezčí s partnerkou, ale…
http://www.no­vinky.cz/zena/vzta­hy-a-sex/206156-manzelstvi-muze-zachranit-i-par-dni-oddelene-dovolene.html

ten který je

Kdysi dávno jsem byl u Baltského moře.Bylo to mimo sezonu na podzim.Bratr jedné mé přítelkyně byl námořník a my za ním jeli na návštěvu.Bylo moc chladno a větrno.Co mne tenkrát zaujalo,bylo rybí tržiště.

anonym

Kdysi,za krále Klacka asi třikrát v Bulharsku.
Moře jako takové – paráda,Bulharsko jako takové, ani ne.Byl dost problém sehnat třeba chleba,ty strašidelný hajzly,a to je slušnej výraz.Letecky – to šlo,ale jednou jsme museli dojet zbytek vlakem – to bylo něco! Neuvěřitelné scény.Jeli jsme v noci.Chlap zapomněl vystoupit,vlak už docela jel a on potmě vyskočil s 2 kuframa a v protisměru.A ne na peron,ale do prostoru mezi kolejemi.Snad to přežil.

rynek878

Kypr-Limasol,Chorvatsko-ostrov Vis,3krát Bulharsko-Abena,Primorsko,Zla­té písky.
P.S.Vítám zde nazpět Anetadelu1.

mirlin

G R E E C E ! very atractiv.
Doplňuji:
Navštěvuji ostrovy Dodekanesosu a jsou nádherné.

anonym

Do roku 1989 pouze Balt,to byly vymenne akce mezi podniky,mam na to nejhorsi vzpominky,zima,spou­sta berusek na plazi,prazdne talire i obchody,po revoluci take Chorvatsko,Vo­dice,to bylo fajn,lidi jidlo vsechno,Recko bylo ti nejkrasnejsi co jsem kdy zazila,byli jsme v klasterech Meteora na vylete,jeste dnes pri vzpominkach se mi taji dech tou nadherou.

karbo

Hezký večer,u moře jsem byl několikrát,ale nejhezčí bylo Chorvatsko.Já teda byl až v jižní Dalmácii.Jídlo-super,moře-super,atd.V Řecku vedro na padnutí,jídlo-katastrofa,uby­tování to samé.Možná jsem vždy kápnul na to nejhorší,ale za svým názorem si stojím.Možná ho časem změním.

Bunnik

Já jsem byla jako malá na táboře v Itálii, pak s našima na Lanzarote a se školou v Anglii, kde sice moře bylo, ale ani počasí ani teplota vody nesváděly ke koupání.

kvikal

moje rodina jela do Itálie beze, protože jsem ještě byla malé miminko a tak se mě báli vzít s sebou. Minulý rok jsem jela do Benátek. Skončila jsem na stejné pláži u které trávili dovolenou. Takže jsme si kvit.

Ewush

Já byla u Baltu, v Chorvatsku, ve Španělsku, na Djerbě a naposledy v Egyptě. Nejhezčí moře mi přišlo v Egyptě, a to asi proto, že Rudé moře je bohaté na podmořský život, tudíž uvidíte to, co byste jinde neviděli. Nádhera. Ráda bych se tam podívala znovu.

anetadela1

Ahojky, já byla v 90 roce v Dánsku a v 94 roce v Chorvatsku s našima. Pak jsem byla na školním výletě ve Švédsku a jako au-pair v Anglii a na ostrově Man. Jinak to klasický dovolenkový válení u moře nemám moc ráda.
S dětma se k moři zatím nechystáme, až budou starší a budou si něco pamatovat, tak pak jo. Takže tak za 5 let a ráda bych se podívala do Řecka :)

kapka

Moje vzpomínky na moře z dětství. Německo – studená voda, nejlepší rybolov. Chorvatsko – dávat pozor na mořské ježky a medůzy, jinak koupání ok, rybolov nic moc. Bulharsko – řádění v obrovských vlnách, dny, kdy bylo moře tak rozbouřené, že byl zákaz koupání, jindy se smělo koupat jen ve vymezeném úseku, někdy kdekoliv. Škeblolov.
U moře jsem byla naposledy před 22.lety.
Doplňuji:
Z finančních důvodů.

vecernice

Řecko,Chorvat­sko,Itálie,Bal­tské moře,Španělsko a dokonce jsem poznala i oceán,ale stejně jsem se zase nejčastěji vrátila do toho Chorvatska.Asi by to tady bylo na delší povídání,ale to zase příště.

anonym

Mela jsem to stesti,ze nasi radi cestovali a tak od Nemcu az po Ohrid.Balt,Cerne more,Jadran,Irske more a nyni Atlanticky ocean.Ohrid dole v Makedonii,pro mne nejhezci jezero a scenerie.

nabubindes

to je proti kodexu! nesmíš se vychloubat!

Já jsem byla 3× poprvé v Tunisu ,podruhé v Bulharsku a potřetí v Řecku .A možná,že pojedu ještě letos.

elektrikář

Byl jsem v Itálii kousek od Benátek. Nádhera jemňoučý pisek z rozdrcených mušliček.Piniové šišky a oříšky olivy.Příroda nádherná, hotel už né byl to nejoškubanější dům v celé ulici.Neon na půl spadlý. Cestovka šetřila.Bylo to kousek od Benátek. Jezdil tam parníček jak autobus. od moře nás dělilo jen 3 mm plechu. Sklárny na Muránu.Nad sklem jsem uvažoval jsem co jsme odkoukali my od nich a co oni od nás. Vzorování bylo stejné, Vysoký smalt jen jejich kytičky nebyly tak precizní jak u nás.
Ale stálo to za to.Jeli jsme v noci a ráno přejížděli Alpy. Koncem srpna už byly zasněžené. Voda v potoce studená jak led. Krásný štěrk černé kamínky z čediče, bílé z vápence. Voda je omlela na kuličky a rotřídila podle velikosti. Vzal jsem si jich dvě hrsti jako suvenýr. Zážitek stál za to.

Neguš

Nejhezčí vzpomínky mám na moře v Chorvatsku,celé západní pobřeží až po Dubrovník.V září je moře ještě teplé,ceny mírné,lidí málo.Ovšem jen koupání v moři nám nestačilo,dalším motivem cesty bylo poznávání památek-umělých i přírodních.
Ovšem nebylo to jediné moře,kt.jsem poznal:ve Francii Středozemní moře a Atlantský oceán,moře v Itálii(krásné písečné pláže i když ne tak čisté jako v Chorvatsku)
Ale vždy jsme kombinovali pobyty u moře s poznáváním okolí.

vendy1987

Ahojky , tak já byla s rodiči v Italiiv San Benedetu del trontu -palmová reviera a mužu říct že ikdyž mi bylo třináct ,tak to byla nádhera všude samá palma ,mola ,sluníčko a to ječení italů nádhera .je to spíše pro romantiky.ale mohu doporučit .Jen dejte pozor v čem a kde spíte .Hotel je hotel .

natasanatasa

Já teda byla na dovolené v Chorvatsku, Itálii a Egyptě. Musím říct, že z těchto zemí se mi teda asi nejvíc líbilo v tom Chorvatsku. V Egyptě bylo na můj vkus až moc velké horko a v Itálii celkově ta dovolená nebyla nic moc. Chorvatsku na druhou stranu nemám co vytknout. Právě proto se tam letos chystám znovu. Konkrétně do Trogiru, viz http://www.uby­tovanivchorvat­sku.cz/trogir/