Byli jste dnes /nebo třeba nedávno/ pochváleni? Kým a za co? Jak pochvalu přijímáte?

Dělá vám radost nebo jste v rozpacích, stejně jako já?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

No jéje! Třeba před chvílí mým mlsným mužem za skvělý Samuraj s tarhonyou!
Odpoledne maminkou za krásnou koženou bundu, kterou si moc přála a jí sehnala. Měla takovou radost, že v mě objetí málem umačkala!
Také jsem dnes myslím, dost pomohla jedné hodně nešťastné rodině, s "nervama v kýblu", která mi veřejně poděkovala...
A v rozpacích tedy vůbec nejsem, protože samuraj byl fakticky mňamózní, bundu jsem sháněla po všech čertech a z těch lidí jsem měla radost a snažila se ze všech sil.
Když je to pochvala upřímná a od člověka, u kterého jsem si jista, že to nemyslí sarkasticky, mám radost a snažím se, abych byla užitečná znovu.
Umím si to užít, protože sama vím, kdy si to zasloužím.
A dobrou práci, snahu, užitečný názor, slušné chování a rozumný postoj jiného pochválím kdykoli bez skrupulí také.
Doplňuji:
Ad Dr.Axl: Díky! Tvou upřímnou pochvalu přijímám bez uzardění. :-)

Další odpovědi:

Zlatý

Mně dost často chválí Dr.Axl na těchto stránkách u mých otázek. Dělá mě to nesmírnou radost a ani nevím, čím jsem si to zasloužil

Zlatý

Většinou mě chválí partner za dobré jídlo,naposled o víkendu za smetanovou kuřecí omáčku s knedlou,kterou jsem dělala snad podruhé v životě.Říkal,že maminka umí vynikající,ale ta moje prý byla lepší.
Za pochvalu poděkuju a někdy se i červenám,přijde na to,kdo mě chválí a za co.

Já byl naposled včera pochválen, když jsem příteli na jeho sázavské chatě pomohl s odstraňováním destruktivních následků letošní proradné zimy. Pochvala vždy potěší a s nějakými rozpaky nemám problém, protože cítím, že je to od srdce. Stejně je důležitý i vnitřní pocit uspokojení, že jsme mohli pomoci někomu, na němž nám záleží, a o němž víme, že by učinil totéž.
Z těchže důvodů moderní pedagogové důrazně doporučují více pochval a méně trestů při výchově dětí, protože právě to se na nich nejvíce podepíše pro budoucí život.
Ad Damiana, s tvým čerstým stříbrem ještě více povyrostl pomyslný piedestal tvé moudrosti, i když jen ve virtuálním secondlife.
Tvá slova by si zasloužila vytesat do mramoru, což míním bez nadsázky.

Zlatý

raději chválím druhé za pomoc, přivezli mi počítačový stolek a já ho ne a ne smontovat přišel synovec udělal pár pohybů a bylo to, pak se mi se sestrou řechtali ta tetka má sílu jak komár..
no a když ji něco dám tak mi děkuje a to jsem ve velkých rozpacích..

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4396
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.