Byl jsem přijat a zapsán na VŠ, nechci do školy a chci pracovat dál na dohodu, zůstane mi statut studenta a jak dlouho?

Zdravím, jsem přijatý student na vysoké škole a při zápisu jsem obdržel potvrzení o studiu. Věci se vyvinuly jiným směrem a já se rozhodl jít pracovat. Jak dlouho mi zůstává statut studenta, a je možné že pokud do školy vůbec nenastoupím že mi tento statut bude odebrán i když mám potvrzení o studiu a jsem přijatý ale pouze jsem nenastoupil? Díky za jakékoliv informace. Jde mi o to, jestli dále můžu pracovat např. na dohodu i když do školy chodit nebudu, nebo je nutné si zajistit pracovní poměr a odvádět daně.

Odpovědi:

Zlatý

Pokud si nebyl u zápisu, tak studentem nejsi. Pokud si u zápisu byl, tak budeš studentem do té doby, než škola vydá rozhodnutí o vyloučení a to nabyde právní moci.
Doporučuji ti buď do školy chodit, nebo se odhlásit. Vyčerpáváš si zbytečně dobu studia. Pokud se v budoucnu rozhodneš studovat VŠ, tak už budeš mít část studia vyčerpanou a budeš muset za tuto část zaplatit.

Každý má nárok zadarmo vystudovat jednu VŠ, pokud studium protáhne (což u tebe je teď ten čas, který momentálně zbytečně čerpáš), tak tu dobu navíc musí zaplatit. Teď se ti studovat třeba nechce, ale kdoví co bude za deset let.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.