Avatar uživatele
jirka F

Budete se dneska dívat na perseidy?

Padající hvězdy. A co si budete přát pokud to není tajemstvím.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? orwell, aliendrone před 260 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Odpoveď byla označena jako užitečná

No jistě, už jsem zahájil přípravu – vypil jsem dva „smrťáky“, abych vydržel. S přáním je to jednoduché: přeji si, aby mě žádná „padající hvězdička“ netrefila.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?jirka F Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Ten vpravdě poetický název „padající hvězdy“ mne již od dětství dráždil. On je pro někoho, kdo v astronomii a příbuzných oborech má zálibu, DOST PITOMÝ. Padající hvězda? To by BYL hukot vpravdě terminální, to si piš. 😉 🙂

V mládí jsem koukal (chtěl jsem najít meteorit nebo vyfotit bolid, kdyby se poštěstilo). Dnes je to pro mne „normálka“ (znám/najdu na obloze radianty většiny rojů včetně doby jejich vrcholů aktivity), takže nějaké „speciální akce“ kvůli tomu nekonám. Jo, POKUD třeba v důsledku okolností jsem venku (ideálně mimo město) tak zvednu hlavu, abych na chvilku mrknul, ale to je tak všechno.

Dokonce jsem pozorování prováděl i později (i když jsem už chápal mizivé šance na „objev“/fotku), to ale souviselo s tehdejší hormonální nestabilitou. Prostě jsem buchty lákal na „úžasnou podívanou – padající hvězdy“ . Vysvětlovat jim cosi o meteoroidech, meteorech a meteoritech obvykle nemělo smysl, což mi nevadilo. Venkoncem mi šlo u nich o „úplně jiné kvality“ než jejich astronomické znalosti. 😉

DODNES se ale musím usmívat své tehdejší naivitě. Div jsem si tenkrát nezlámal ruce, jak jsem se plácal po zádech z toho, jak jsem úžasně rafinovaný. (Již jsem psal – k pozorování je nejlepší klidné [a opuštěné], temné místo mimo dosah věřejného osvětlení.) Měl jsem se za směs Dona Juana, Casanovy a Rocca Siffrediho. 😉 😁 VŮBEC MĚ NENAPADLO, že by ty babuchen mohl „pohled na padající hvězdičky“ (MUSÍ jít, no KDO by odolal? 😮 😉 ) zajímat asi stejně jako dnes mě. Na to jsem ale přišel o DOST později. 😉 😁 😁

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek