Avatar uživatele
INRI

Budeme potřebovat v moderní válce ještě stíhačky a tanky?

Současné války jsou evolučně zaostalé, a tak jsou drahé a ničí mnoho hodnot, proto byla vědci vytvořená moderní technologie, která umožní zničit nepřítele levně rychle a nezničí se žádné hodnoty. Moderní technologie se napojí na inteligentní systémy nepřítele a na lidské mozky nepřítele, vše se optimalizuje a všechny chyby se eliminují takto se nepřítel stane přítelem se kterým nejsou problémy, mnozí namítnou že něco takového je utopie.

Je třeba pochopit to že zde jsou vojenské tajné technologie o kterých lidi nemají ponětí, vše zde je jenom proces a jde o to mít nad každým procesem kontrolu, aby každý proces fungoval optimálně a nebyli s ním problémy. Nová doba si žádá nové technologie, aby zde už nedocházelo k plýtvání penězi a časem, vše jde naprogramovat a optimalizovat tak aby to optimálně fungovalo a pro nikoho nebudou výjimky a imunita.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? paul1 před 237 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Těžko říct, jak se povedou války v budoucnu, ale doposud jsou potřeba.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

V současné době je těžké předpovědět, jaké konkrétní technologie budou v budoucích válkách nejefektivnější. Určitě se však můžeme spolehnout na to, že vývoj vojenských technologií pokračuje rychlým tempem.

Mnoho odborníků se domnívá, že v budoucích konfliktech budou hrát stále důležitější roli technologie jako jsou drony, kybernetické útoky nebo umělá inteligence. Experimentuje se také s novými formami zbraní, jako jsou elektromagnetické nebo energetické zbraně.

Zároveň se však nezdá, že by tradiční zbraně jako stíhačky nebo tanky měly úplně zmizet. Tyto zbraně jsou totiž stále velmi efektivní v určitých situacích a mají své místo v moderních armádách. Je možné, že se budou vyvíjet paralelně s novými technologiemi a budou se adaptovat na nové podmínky bojového pole.

Navyše, jakákoli vojenská technologie musí být schopná čelit široké škále možných hrozeb, od nízkointenzivních povstaleckých konfliktů až po potenciální velké konvenční války. Tím pádem bude třeba mít k dispozici širokou škálu různých vojenských schopností.

Co se týče snahy o „změnu nepřítele na přítele“, tak to je spíše otázka politiky a diplomacie, než vojenské technologie. I když některé technologie mohou určitě pomoci v tomto směru, žádná technologie sama o sobě nemůže vyřešit hluboko zakořeněné politické nebo ideologické konflikty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

No vypadá to spíš na válku pomocí dronů, ty se stále vylepšují a nejsou drahé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Nic takového nepotřebujeme. Jsme mírumilovný národ, který v novodobých dějinách dokázal veškeré konflikty vyřešit diplomaticky včetně vojenských okupací. Armáda má pro nás význam jen symbolický, pro případ přírodní katastrofy nebo prezenaci na speciallizovaných zahraničních misích. Pro tyto potřeby stačí vlastnit jen několik málo kusů takové techniky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek