Kelt

Bude se to zhoršovat nebo zlepšovat?

Ve státních maturitách propadla čtvrtina maturantů z matematiky. Když sleduji tady , kolik lidí si zde zadává příklady na řešení z matematiky a fyziky, tak mne napadá, že za několik let bude těch, co propadnou z matematiky mnohem více. Pokud se matematika nebude u maturity požadovat. Jaký na to máte názor?

Odpovědi
Emefej

Bohužel máš pravdu, bude se to zhoršovat. Matematická (a nejenom ta) gramotnost dnešních středoškoláků je na mizivé úrovni. Nejmladší vnučka bude maturovat příští rok a není schopná vypočítat některé příklady z mé staré učebnice matematiky pro osmou třídu, do které jsem chodil v roce 1966.