Zvědavý

Bude pro mě lepší když mi dají výpověď oni, nebo ji mám dát já?

Před několika dny jsem nastoupil do nové práce ale na místě kde se měl zapracovat se mi nedařilo a můj šéf mi řekl že pro mě jiné místo nemá a tak by prý pro mě bylo lepší kdybych to šel zkusit někam jinak – jinak řečeno abych dal výpověď. S tím odejít ani tak problém nemám ale myslím si že by pro mě bylo opravdu lepší pro úřad práce kdyby mi tu výpověď dali ONI. Ne já jim. Protože by to tak nepusobilo dojmem že je to moje chyba ale že oni o mě nestály. Myslíte že by to pro mě fakt bylo lepší když mi tu výpověď dají oni ? Diky

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Před několika dny....., to znamená, že jsi ve zkušební době. Ve zkušební době se nedává výpověď, ale zrušení pracovního poměru ve zkušební době. Ze zákona je to 2 měsíce.
Není to zákonem stanoveno, ale zpravidla (i ze slušnosti) jedna strana druhé oznámí, že končí ve zkušební době třeba den či dva dopředu. Ale nic ani jedné straně nebrání, aby skončila z hodiny na hodinu.

Další odpovědi
ivzez

Naopak je lepší, když zaměstnání ukončíte Vy.

Jestli máte v pracovní smlouvě sjednánu zkušební dobu,
půjde o »zrušení pracovního poměru ve zkušební době«,
nikoliv o výpověď.

Jestli ji sjednánu nemáte, musel byste dát výpověď
a dodržet (minimálně) dvouměsíční výpovědní dobu.
___

Ke Keplerově odpovědi: Nikdo není povinen se registrovat na úřadu
práce. Registrace je právem(!), nikoliv povinností nezaměstnaných.

Kepler

Ne, šéf to s tebou myslel dobře. V profesním životopisu při hledání jiné práce se jistě bude lépe vyjímat důvod výpovědi „z vlastního rozhodnutí“, než být vyhozen pro nevhodnost. ÚP celkem nezajímá, z jakého důvodu nemáš práci, tak jako se nezajímá o důvody u Cikánů. Maximálně se může zajímat, jestli se opravdu snažíš novou práci získat. Do 8 dnů se tam zaregistrovat tak jako tak musíš, zda budeš mít nárok na podporu nebo sociální dávky, to je jiná záležitost.

Petrovskalui

Víte co je horší? Horší je, když si nemůžete vybírat a tu výpověď prostě dostanete. To byl přesně můj případ. Tedy teď právě je a já pořád přemýšlím, jak bych se proti tomu mohla bránit. Pořád si myslím, že jsem ji dostala neoprávněně, protože důvod proč jsem ji dostala absolutně neodpovídá realitě. A já to tam při tom měla ráda a ráda bych tam taky zůstala.

Renikled

Rozumím, také jsem vyletěl z práce, která pro mě tvořila v podstatě druhý domov. Někdy jsem tam byl snad i víc než doma. Není to příjemné, když se vám takhle vlastně z ničeho nic změní život a vaše životní jistota. No ale já jsem prostě věděl, že moje výpověď je neoprávněná. Proto jsem si taky našl společnost neplatnyvyhazov.cz , která se za mě postavila a dokázalo se, že jsem dostal neoprávněnou výpověď. Do práce jsem se už nevrátil, ale dostal jsem z toho velmi dobré odstupné. Nesmíte se bát se bránit.

Kepler

Ivzez: jistě, povinné je jenom umřít, ale když se nezaměstnaný nezaregistruje, pak ztrácí nárok na všechno. Takže vlastně musí…

ivzez

Nemusí.
Ani těch 8 kalendářních dnů neplatí pro úřad práce. Pokud se
někdo chce zaregistrovat na ÚP a chce, aby se mu podpora počítala
z posledního zaměstnání, musel by se zaevidovat do tří pracovních
dnů po skončení zaměstnání.

Jde-li někomu jen o zdravotní pojištění, stačí mu registrace
poslední pracovní den měsíce následujícího po skončení zaměstnání.