Kája09876543

Máme dům s velkou zahradou, proto bych si přála pejska. Poradíte, jak přemluvit rodičem, i když je mi 17 let?

Starala bych se o něj:))

Nejlepší odpověď
Reezo

Pes je docela velká zodpovědnost na docela dlouhou dobu. Takový pes může vyjít na nemalou částku ( podle velikosti ), kterou řada lidí nechce platit. Navíc je potřeba počítat s budoucími návštěvami u veterináře, který nebývá levný.
Navíc je potřeba po něm uklízet, pokud to není nějaký druh, který nesmrdí a neztrácí srst.

Nejlepší je to pořešit s rodiči, jestli by byli ochotný mít doma psa. Kdyby ne, tak se dá pracovat s těmi důvody proč ne a pokusit se je eliminovat.

Další odpovědi
elkon

To je mezi vámi a rodiči, to vám nikdo neporadí. Jen vaše rodina zná své potřeby a možnosti.

JežíšKristus

Můžeš to zkusit tak, že otevřeš ústa a budeš mluvit jazykem který doma používáte 🤔

jáára

Jo, život bez pejska je jeden z nejtěžších. Už se těším příští rok na štěňátka. To bude v domečku veselo.

Justin1

Víš jistě, že v tom domě se zahradou budeš bydlet ještě dlouho a že budeš mít celý život na pejska tolik času jako dosud? Jsi už skoro na prahu dospělosti, za několik let už asi budeš mít po maturitě, budeš žít jinak než dosud, budeš se chtít osamostatnit, vyletět z hnízda, najít si bydlení, práci (nebo možná vysokou školu). Musíš myslet hodně dopředu, nemůžeš vycházet jenom z toho, jak žiješ dosud.

Prostě já...

https://www.zo­oo.cz/proc-si-poridit-psa/

Přeji hodně štěstí :) já sama bych si život bez psa nedokázala představit :D

ivo xxx

Raději ne, ve Tvých letech, za chvíli si najdeš kluka a co chudák pes…nic ve zlým ale to jsou zkušenosti.

nyjono

Jakou souvislost má velká zahrada a pes?
Pes nepotřebuje velikou zahradu.
Potřebuje společnost, procházky, ještě procházky a péči.
A to celých 10–15 let
Víš co budeš dělat za 1, 2 nebo 5 let?
Pořád na něj budeš mít čas?
A stojí to i nějaké peníze – jídlo, očkování, odčervení, občas lékařská péče, …

paul1

Je nutné počítat s tím, že bude zapotřebí sbírat po pejskovi hovínka – minimálně jedno denně. Jinak pes na zahradu patří, nemusí to být nutně nějaké šlechtěná rasa, ty bývají náchylnější na nemoci. Klidně může být i z útulku a kříženec, podle mne menšího až středního vzrůstu. Měl by to být dobrý hlídač a spíše mladší, aby se dal ještě vychovávat. Také je nutné počítat s boudou.

Smack

Napiš si Ježíškovi.

Dochy

Velká zahrada je pro psa fajn, ale není to důvod pro pořízení psa. Přemluvit? Ne. Prodiskutovat v „rodinné radě“. Možná se podaří, možná ne. Nezbývá než respektovat výsledek a příp. zapracovat na konkrétních věcech které z diskuse vyplynuli.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.