baghira

Británie: platí přednost zleva?

V Británii při levostranném provozu platí na neoznačené křižovatce přednost zleva? (neboli všechno je zrcadlově obráceně jako u nás?)

Nejlepší odpověď
HOMER

V Anglii NEPLATÍ ani pravidlo levé ruky, ani pravidlo pravé ruky, nebo přednost vozidla přijíždějícího z leva ani přednost vozidla přijíždějícího zprava.Křižovat­ka,kde by nebylo určeno kdo má přednost,je spíše raritou… Více v odkazu:

Zdroj: http://portal­.proridice.eu/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=100:roz­dily-v-dopravnim-provozu-mezi-anglii-a-r&catid=3:new­sflash&Itemid=56

Další odpovědi
gnosis

jedine co vim je: pripravte se na spoustu kruhovych objezdu:) tzv. roundabout.
jinak viz homer

Drap

Přednost z leva platí.