Avatar uživatele
anonym

Brambory na sadbu?

Zjistil jsem, že mám doma brambory o velikosti cca 1–3cm. Tak jako mohl bych je použíta na sadbu, dokonce mají už klíčky.
Jenže je jaksi prosinec a sadbu lze provádět až tak koncem dubna, začátkem května.
Mám je dát do zimy? na půdě, ale tam když je jo zima tak i mrzne. Sklep nemáme. Nechat je někde na chodbě? Ve tmě? co když se ty klíčky zvětší? Mohu je pak ostříhat. Viděl jsem i brambory, které měly třeba půlmetrové klíčky-provazy.
Co doporučíte udělat?
Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 4136 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Vyhodit. Základem budoucí úrody je nejen u brambor kvalitní sadba. Malinko namrznutá být může, ovšem hlízy mají mít kvůli zásobě živin pro novou rostlinu nejméně střední velikost, dostatek oček a nesmějí být napadeny plísněmi ani jinými chorobami.
Mírné naklíčení je vhodné až těsně před výsadbou a takto předpěstovaná sadba se do půdy ukládá „jako miminka“. Sice někdy platí, že ti nejhloupější sedláci sklízejí největší brambory, ale to je fakt výjimka a matka příroda se většinou nedá ošálit!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jak píše dudu-vyhodit nebo oloupat a sníst dříve něž budou k ničemu !

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kablik

co je tak nacpat do květináčů a dát je na okno???

před 4136 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
venkovan

Do „zmrzlých“ je pět měsíců. To je prakticky běžná doba od výsadby do sklizně. Takže pokud do květiňáčů, tak do kýblů a na světlo a ještě přisvěcovat.
To už je lepší pěstovat konopí a potom nějaký ten sušený lístek směnit za nějaký ten metrák brambor.

před 4136 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Můj kolega v práci občas u podobně „přiblblých“ námětů jen stroze poznamenal: „všechno jde, jenom malé děti nechodí“.

před 4136 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek