Sandy

Bouličky v podpaží a nárok na umrtvení – co teď?

Mám v podpaží dvě malé bouličky. Nejsou (asi zatím) vidět, ale při doteku bolí a jsou nahmatatelné. Zítra nebo pozítří kvůli tomu plánuji návštěvu lékaře. Bavila jsem se o tom s kamarádkou a ta říkala, že to také měla, ale nechala to prý zajít až moc daleko, byla nutná celková narkóza a operace. Když se jí ty bouličky podruhé, šla do nemocnice dřív. Na operaci už nemusela, jen jí to nějako vyřízli (nevím, zda je to přesný termín), ale neumrtvili jí to. Prý jen ležela na stole a bolestí jí tekli slzy. Doktoři jí poté zdělili, že to pravděpodobně má z používání deodorantů a z toho, že používá žiletku např. dvakrát po sobě.

Ptám se na následující:
Kdyby mě to také měli vyřezávat, mám alespoň právo na umrtvení?

Měli jste někdo podobný problém? Pokud ano, prosím, napište jaký.

Nejlepší odpověď
aramah

taky jsem to měla ,jenom mi to zamrazil a vyříz, byl to takový sprej ale dalo se to vydržet.Asi po měsíci se mi to udělalo i na druhém podpaží, byla jsem u jiného doktora a to samé není se čeho obávat ale nevím třeba máte něco jiného.

Další odpovědi
Miroslavst

Problém s tím nemám, ale domnívám se, že pokud by měl být lékařský výkon prováděn řezem, měla by být použita anestézie. Zda lokální nebo celková záleží pak už na rozhodnutí lékaře.
Jen malou poznámku: aby to nebylo něco jako akné, popř. zarostlý vous. to taky bolí, když to vlastně hnisá. Namísto toho, aby to lékař vymačkával to raději nařízne. V tomto případě by však injekce s anestézií mohla být bolestivější než výkon samotný.
Ale je to podobné jako u zubaře: některý vrtá bez a některý s anestézií. záleží na tom jak hluboko, zda je kaz velký a zda ví, že má pacient strach. Vždy záleží na domluvě.

člověk

v tomto poradí a pomůže kožní lékař,dělá se to z lokálním umrtvením a pak to jde na patologii a zjišťuje se,či to není rakovina
JINAK JE SMUTNÁ PRAVDA,ŽE TO JE S TĚCH FUJTAJBLŮ.KTERÝM SE ŘÍKÁ DEODORANTY
POD PAŽÍ JSOU POTNÍ KANÁLKY,A CHLUPY NÁM TAM ZŮSTALY AŤ SE LÉPE ODVÁDÍ POTNÍ TEKUTINA,A JA­KÉKOLIV UTOČENÍ NA ZÁKLADY METABOLIZMU ,SE LIDSKÉ TĚLO BRÁNÍ,TAKŽE BULKY TO JE JEN ZAČÁTEK,JIŽ JSEM SLYŠEL O HORŠÍCH NÁSLEDCÍCH,ALE TO NÁM REKLAMA BRÁNÍ SE DOZVĚDĚT

martina1

Jak píše pan Miroslav..Ještě doplním,že lokální anestetikum se použije pouze v případě,že se zasahuje do podkoží.Nejspíš máte molusku a tu my vyškrabujeme pouze lžičkou-bez umrtvení.V axile je to bohužel nepříjemné.