Borovice,smrk ci podobne jehlicnani,jsou lecive?

Ulet-jehlicnany.

Nejlepší odpověď
annas

Ano, jsou. Více v odkaze. Ale píše se navíc i o účincích břízy.

Zdroj: http://www.pan­na.cz/herbar-rostlin.16/borovice-smrk-briza-lecitelstvi.410­.html

Další odpovědi
hanulka11

Ano hodně jich používá Bachova květová léčba

jako holka jsem chodila na smrkové špičičky větviček/nové nárusty/a dávali jsme je do cukru do láhve a když pustily šťávu – užívalo se to proti kašli.

venkovan

Pro léčivé účinka se používají zejména mladé jehlice, ale byl bych velmi optrný u výrazu podobné jehličńany. Některé jsou jedovaté. Nejznámější je tis červený, dnes pomalu v zapomnění zapadá chojka klášterní (jalovec chvojka či jak se česky jmenuje). Není to tak dávno, co si dívky zaměnily tuto chvojku s tisem a dívky která vypila odvar z jehličí tisu zemřela. Pitva prokázala, že nebyla těhotná jak se obávala (chvojka se využívala k potratům, ale zpravidla byly postiženy ledviny a další orgány a přitom k potratu ani nedošlo).
proto bych se raději před amatérskými pokusy víc soustředil na odbornou literaturou o přírodních lécích a ještě se šel ke zkušeným kořenářkám poradit.

Zdroj: život