bolesti nohou

jaké léky,nebo vitamíny dávat 5 -ti letému dítěti,když si opakovaně stěžuje na bolesti nožiček pod koleny? Většinou večer.Děkuji
Doplňuji:
K té bolesti nožiček jsem myslela především jaké vitamínové doplňky ,nebo něco z řady homeopatických léků dát a ne mazat nohy to už mám vyzkoušené a je to nanic.Myslím si,že je to hodně rychlý růst dítěte a tak asi budou chybět nějaké důležité vitamíny,proto potřebuji radu,co doplnit.díkec

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

toto je výňatek odpovědi lékaře tazatelky,snad vám to něco přinese:
Téma dotazu: Bolest nohou dítěte
Dotaz:
Prosím, poradíte mi něco pro mou dceru. V létě jí budou čtyři roky. Často se mi v noci budí a pláče, že jí bolí nožičky. Většinou ukazuje na spodní část nohou. Tím myslím mezi kolenem a nártem. Vím, že to pravděpodobně bude růstový problém. Dá se to nějak zmírnit. Masáž v tu chvíli moc nepomáhá. Děkuji za odpověď. Monika 33 let
Odpověď:
Dobrý den Moniko. Bez osobního vyšetření vám přesně nepomohu, ale pokusím se odhadnout nejpravděpodobnější příčinu, která samozřejmě souvisí s růstem. Malé svaly jsou po celodenní aktivitě zřejmě tuhé a utiskují žíly. Ty jsou patrně přeplněné krví, která nemůže svobodně cirkulovat. V dolních končetinách vzniká tlak a bolest. Takto napjaté nohy masírovat musí být pochopitelně bolestivé, tomu se nedivím. Pomůže, když děvčátko položíte na záda, obě nožky zvednete a střídavě je budete třít žínkou namočenou v hodně teplé vodě a vyždímanou. Směr je od kotníků ke kolenům, tedy vždy směrem k srdci. Svaly se prohřejí a uvolní, krev a lymfa se dá svobodně do pohybu, tlak se zmírní a důvod pro bolest je pryč. Mnohem účinnější a trvalejší je ovšem preventivní masáž, na kterou potřebujete lžíci sezamového oleje a lžíci šťávy z čerstvě nastrouhaného kořenu zázvoru. Důkladně promícháte a obě holeně a lýtka (opět směrem k srdci) promasírujete ještě než začnou bolet. V případě bolesti už jen lehce, ale vytrvale třete. Pokud bolesti do několika dnů zcela neustoupí, doporučuji navštívit odborného ortopeda, který děvčátku zcela bezbolestně vyšetří žilní a cévní systém dolních končetin, aby se náhodou něco nezanedbalo. Velmi rychlá pomoc je také japonská dlouhá bílá ředkev Daikon. Ukrojíte asi centimetrové kolečko a jím budete bolavá místa masírovat. Šťáva z daikonu má uvolňující a chladivé účinky. Soudím, že kontrakce svalů (a potažmo i žil a cév) je jang (stahující) reakcí na nějakou jin příčinu. Tu ovšem na dálku neodhalím. Rozhodně jako lék doporučuji čerstvé sekané natě z cibule. Do polévek, do pomazánek, do jarních salátů. Čerstvá cibulová nať (konkrétně silice z natě) dělá v průchodnosti žilního systému doslova zázraky. Účinek můžete podpořit rozumným dávkováním (2-3x denně 1-2 tabletky) předem namočené řasy Chlorella. Pažitka již tak vhodná není, protože má dost stahující energii. Velmi se mi osvědčuje malý trik: Nechte dcerku, ať vám na své panence ukáže, kde přesně jí to bolí. Nechte ji, ať bolístku panence ošetří krémem a vy sama (nejlépe před odchodem na lůžko) dcerce promasírujte lýtka a holeně Regeneračním krémem s CGF. bd

Další odpovědi:

Zlatý

i já mám majdo holčičku ve stejném věku jako je tvůj chlapeček nebo holčička.když jsem se na tohle ptala doktorky řekla mi že se to děje u dětí převážně večer a to proto že rostou.že mám dávat na noc paralen a mazat to nějakou mentolovou mastí např:ALPOU.a ze své skušenosti ti chci říct že po užití paralenu DO HODINKY JU TY NOŽIČKY PŘESTÁLY BOLET tak to zkus a uvidíš.koupit mu můžeš martanky a další druhy multidětských produktů.ještě ti k tomuto dodám že rozpustný vápník a calcium je taky dobrý na tuhle bolest

Stříbrný

Použil bych jemné masírování,nějaké krémy,či masti a především navštívil lékaře.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.