Bolí mne koleno, prosím poraďte. :-(

Dobrý den. Jsem sportovec sportuju 4x týdně. Je mi 14 let. Když jsme měli se školou tělocvik byla docela zima a já jsem udělal dřep na jedné noze při čemž mě dost zabolelo v koleni a od té doby když koleno pokrčím tak nejde pokrčit až uplně k tělu.. Koleno je jakoby slabé když držím nohu naplou ve vzduchu tak mě po pár sekundách spadne protože ju neudržím kolenem .. je trošku více napuchlé.. jednou týdně se projedu i na kole tak jsem doufal že na kolena trpět nebudu ale tohle .. :-( děkuju za rady

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Bude to namožený (v lepším případě). Asi by bylo záhodno taky trochu ubrat plyn, lépe se na cvičení oblékat a před vylomeninama se příště pořadně rozcvičit!
Skoč k lékaři, stáhni si to obinadlem (nebo si spíše pořiď na koleno sportovní ortézu), mazej gelem nebo mastmi na tišení bolesti a otoku (Ibalgin, Dolgit a spol., poradí ti v lékárně, vč. té ortézy). Velice dobrý je Arnidol spray, používám, doporučuji (můžeš si ho nechat lékařem předepsat). Je to přípravek pro zmírnění pocitu únavy svalů a kloubů a pro urychlení regenerace pohybového ústrojí. Po nastříkání na kůží prostupuje velmi dobře do hloubky, omezuje bolestivost, vznik otoků a tlumí místní zánětlivou reakci. Nástup jeho účinku je rychlý a je podporován alkoholem s přísadou kafru a vonných silic, čímž zároveň působí příjemně chladivě. Bez konzultace s lékařem nepoužívej max. 14 dní.
/Arnidol na recept je včetně regul. poplatku cca za 50,- Kč, bez receptu (volně) cca za 115,-/.
Pokud to není tak zlé, Kostivalovou mast/gel apod..

Další odpovědi:

Zlatý

Nejspíš sis natrhl kolenní vaz, dojdi si s tím na praktickým lékařem, on ti párkrát zakroutí s nohou, zjistí co kde je špatně a nejspíš tě pošle na ortopedii. Možná že budeš potřebovat menší operaci.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.