mathew.hasis

Bolí mne koleno, prosím poraďte. ☹

Dobrý den. Jsem sportovec sportuju 4× týdně. Je mi 14 let. Když jsme měli se školou tělocvik byla docela zima a já jsem udělal dřep na jedné noze při čemž mě dost zabolelo v koleni a od té doby když koleno pokrčím tak nejde pokrčit až uplně k tělu.. Koleno je jakoby slabé když držím nohu naplou ve vzduchu tak mě po pár sekundách spadne protože ju neudržím kolenem .. je trošku více napuchlé.. jednou týdně se projedu i na kole tak jsem doufal že na kolena trpět nebudu ale tohle .. ☹ děkuju za rady

Nejlepší odpověď
Pájo

Bude to namožený (v lepším případě). Asi by bylo záhodno taky trochu ubrat plyn, lépe se na cvičení oblékat a před vylomeninama se příště pořadně rozcvičit!
Skoč k lékaři, stáhni si to obinadlem (nebo si spíše pořiď na koleno sportovní ortézu), mazej gelem nebo mastmi na tišení bolesti a otoku (Ibalgin, Dolgit a spol., poradí ti v lékárně, vč. té ortézy). Velice dobrý je Arnidol spray, používám, doporučuji (můžeš si ho nechat lékařem předepsat). Je to přípravek pro zmírnění pocitu únavy svalů a kloubů a pro urychlení regenerace pohybového ústrojí. Po nastříkání na kůží prostupuje velmi dobře do hloubky, omezuje bolestivost, vznik otoků a tlumí místní zánětlivou reakci. Nástup jeho účinku je rychlý a je podporován alkoholem s přísadou kafru a vonných silic, čímž zároveň působí příjemně chladivě. Bez konzultace s lékařem nepoužívej max. 14 dní.
/Arnidol na recept je včetně regul. poplatku cca za 50,– Kč, bez receptu (volně) cca za 115,–/.
Pokud to není tak zlé, Kostivalovou mast/gel apod..

Další odpovědi
bolak

Nejspíš sis natrhl kolenní vaz, dojdi si s tím na praktickým lékařem, on ti párkrát zakroutí s nohou, zjistí co kde je špatně a nejspíš tě pošle na ortopedii. Možná že budeš potřebovat menší operaci.