simito

Pochází níže popsaná bolest od páteře, nebo od srdce?

Prosím nemáte stejný problém? Už se mi to několikrát stalo a naposled to byl nářez. Sedím a najednou jak by křečovitá, stupňující bolest mezi lopatkama. Stupňuje se a šíří se do hrudníku a uší a zase odchází. Vždy mi pomohlo se rychle postavit ohnout se loktama o stůl a hned to odeznívalo. Ale naposled se to pořád vracelo. Jakoby kontrakce a bolestivý tlak, který stoupá do vrcholu a pak odchází a znova. Jsem celá vyplašená. Doplním, že je mi 34 let. Tlak mám dobrý, ale mám problémy s krční páteří. Zúžený páteřní kanál, degenerativní změny C3-C6 a protruze disku C6/7. Už mi to dělá občas delší dobu, ale teď to bylo nějak moc. A vždycky v klidu při sezení večer.

Nejlepší odpověď
Kepler

Kolik je ti let? Silně mi to připomíná vlastní problém, ale já jsem už senior. Může to být od páteře. Já například mám vyhřezlou jednu ploténku a nikdy nevím, kam bolest vystřelí. Úlevové polohy taky existují. V každém případě si myslím, že jde o neurologický problém a CT možná něco odhalí. V každém případě doporučuji navštívit odborného lékaře.

Další odpovědi
ivzez

To není otázka pro laiky, a v internetu dokonce ani pro lékaře.
Odpověď můžete získat pouze u lékaře → osobně na základě vyšetření.

Malvína

Na dálku vám diagnózu nikdo nesdělí. A dle vašeho popisu bych nelenila a utíkala k lékaři!!

Edison

Právě dopíjím kafe… tak se pak kouknu do lógru… co?

nyjono

Napiš maila v tomto znění svému lékaři.
Uvidíš, co ti odepíše.