Avatar uživatele
Lorelai

Bolení holení při běhání

Na jaře jsem začala běhat, chtěla jsem si zlepšit kondičku. Někde jsem se dočetla, že se má začít tak že se asi 5 minut jde chůzí a pak se běží indiánským během, to je také dělala, nebyla jsem udýchaná a nebolely mě stehna (jako minule) ale holeně, jakmile jsem uběhla nějakých 200–300 metrů začaly mě hrozně pálit, že jsem musela přestat a musela jsem jít chůzí. Nevíte čím to je? Jediné co mě napadá je, že si je namáhám, ale sestra říká, že když běhá, tak jí nebolí. Nedělám něco špatně?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3976 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

ne nedelas ..ale taky zalezi jakou mas obuv …;D..a pokud jsi sedavej typ tak se to za chnili spravi …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Zamysli se nad tím, o kolik jsi v poslední době vyrostla. Tohle by mohl být důvod, proč Tě bolí holeně při běhu. Pamatuji to u spolužáka i u svých dětí, že když za krátkou dobu hodně vyrostli, tak je pobolívaly „dlouhé“ kosti. Dcera v tomto pobdobí několikrát omdlela. Potom se vše srovnalo a problémy vymizely.
Pokud se chceš vyvarovat takovýchto problémů, tak používej před během masážní olej nebo krém (výborný je Sportique masážní olej). Rovněž po osprchování si nohy důkladně promasíruj. Uleví to od bolesti a pro příště budeš lépe připravená. Organizmus zatěžuj postupně. Nechtěj po zimním lenošení okamžitě podávat plný výkon.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pájo

Začátky po zimě jsou horší. Bolest holení je způsobena netrénovaností (je to nezvyklý pohyb, nezvyklá zátěž – kolik jste toho naběhala v zimě? Odhaduji, že nic).

badisko má pravdu. Záleží i na tom, zda máte vhodnou obuv. Pokud běháte ve městě na tvrdém podkladu, jsou dobré boty opravdový základ (zapomeňte na kecky). Můžete-li, běhejte v parku, lese, na stadionu.. prostě někde po nezpevněných cestách…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Já u holení neběhám, takže mě holení nebolí. Občas pravda to tahá :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek