JanaViki

Proč mě bolí nohy i při 5 metrech běhu?

Když jdu běhat, nebo jen tak popoběhnu třeba na autobus, proč mě hned bolí kotníky až holeně? Běhat mi nedělá problém, ale i když běžím správně, tak mě to strašně bolí…

Nejlepší odpověď
Bobík147

Pokud je to bolest ve svalech, tak to může být nedostatečným protažením (to se tedy netýká toho běhání na autobus :))
Může to však být třeba problém s klouby nebo vazy. Doporučuji zajít k ortopedovi.

Další odpovědi
badisko

no nejspis toho moc nenabehas co ?…nejsi zvykla to je vse …:D zacni behat a za par tydnu to prejde …

zjentek

a tak to třeba nebude nijaká velká hrúza ..mě třeba zase hodně bolí přemýšlet ..jenom se trošku hlouběji zamyslím, proč jsou věci, jak jsou, a už mě všechno bolí, včetně kotníků a vůbec ,)

struzzo

To se postupně rozhýbe, když budeš běhat pravidelně. Je to normální. Já zas trpím syndromem běžeckého kolene, a taky to není sranda. Zde info o něm > https://www.svet­behu.cz/syndrom-bezeckeho-kolene-da-se-mu-vyhnout/