Bojím se první náštěvy u gynekologa. Poraďte mi prosím co mám dělat. :/

Odpovědi:

Pokročilý

Zahoď stud. Gynekolog je jen doktor. Ten ti má navíc pomáhat a jistě jeho služby v životě nejednou oceníš.

Zlatý

miliardy žien na svete chodia ku gynekológovi.
je to iba o prekonaní obavy z nahoty, najmä ak ste bola vedená k tomu, že "to tam dole" sa ukazovať nepatrí (pojem morálka je dnes veľmi rozporuplný).

stud nie je na mieste, gynekológ nie je váš nepriateľ, ale váš priateľ, pozrite, koľko žien dnes zomiera na rakovinu maternice, maternicového čípka (deložního čípku), rakovinu prsníka, ...

gynekológ sa nestará o vás iba tam dole, ale o celý organizmus, pomáha vám, ak je to potrebné, upraviť i hormonálne procesy v organizme, v prevencii proti pohlavným chorobám (ak treba, i ich liečbe), proti nechcenému tehotenstvu, nepríjemnom pohlavnom živote (bolestivý styk, prípadne fyziologické problémy v pohlavnom živote), a mnohom inom včítane estetických problémov.

lekárovi svoju obavu vysvetlite, určite vás pochopí a vysvetlí vám svoju úlohu vo vašom živote.

záverom:

drvivá väčšina žien tvrdí, že je lepší muž-gynekológ, ako žena-gynekologička.
čo je na tom pravdy, je mi ťažko posúdiť (s ohľadom na pohlavie), ale i muži u lekára podstupujú nepríjemné prehliadky a vyšetrenia.

Já jsem se taky poprví styděla, ale není to nic hrozného! Sice to je takový nepříjemný, ale dá se to zvládnout. Nemáš se čeho bát!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.