paul.henry

Biřmování-kmotr a patron

Dobrý den
Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné, aby si dívka zvolila k biřmování patrona muže?
Také bych se chtěla zeptat, jestli je vhodné volit si za kmotra někoho, koho sice zas tak moc neznám, ale v oblastech víry je mým vzorem a neustále mi radí v otázkách ohledně víry?
Děkuji mnohokrát za odpověď.
M

Odpovědi
panenka

koho si zvolíte při takovéto události záleží jen a jen na vás.

KOLMIX

Ahoj!

Za patrona si dnes už můžeš vzít prakticky kohokoliv, kdo je pokřtěn a nejlépe i biřmován.

Obecně se nedoporučuje, aby to byl manžel/manželka nebo rodiče (ti se k vedení dítěte ve víře zavázali už při křtu), ale jinak snad nejsi fakt ničím omezena.
Samozřejmě že by to měl být praktikující křesťan, o tom není pochyb…