Benzín nebo LPG? Lze u Opel Astra, kolik to stojí, víte o šikovné dílně? Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Už o tom tady někdo psal,ale popíšu své zkušenosti.Nechal jsem si zabudovat nový plyn na starém křápu Vaz před čtyřmi roky.Za tu dobu se mi investice mnohonásobně vrátila.Legální montáž mne stála asi 12tisíc.Spotřeba benzínu u tohoto auta je šílená,plynem jsem náklady zredukoval asi na polovinu.Každý rok se musí chodit na revizi plynového zařízení za 200korun.Neměnil jsem zatím nic,kromě jedné hadičky.U nových aut se vstřikováním paliva je montáž plynu dražší-přijde to asi na dvacet tisíc+/-.Pokud jezdíte hodně,za dva roky by se to mohlo vrátit.Plyn v této době vyskočil taky nahoru,je to už asi 18korun,ale pořád je to skoro polovina ceny benzínu.Velkou výhodou je dojezd.Plynová nádrž s cca:40litry plynu + benzín v nádrži třeba 30 litrů = to už je slušný dojezd.Jestli jezdíte málo,uvažoval bych spíš o maloobsahovém autě se spotřebou do 4litrů/100km.Já jsem spokojen a ještě jsem investice do plynu nikdy nelitoval.Je to jedno z mála mých rozumných rozhodnutí.:-))

Další odpovědi:

Zlatý

Na plyn jezdím 4,5 roku bez jakýchkoliv problémů. Spotřeba plynu téměř stejná jako benzinu,ujeté km srovnatelné,možná trochu menší akcelerace. Montáž cca 14 000,-Kč (dnes 20 - 30 000,-Kč). Není co řešit.Koncesované dílny najdete v každém autoservisu při STK.

Zlatý

LPG se stává výhodou až pourčité době cca po ujetrí 30000km. Cena montáže lPG je kolem 30,tisíc korun. Záleží na systému a kvalitě. Dílen je celá řada, nejlepe se zeptat na reference někoho v okolí bydliště.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.